Lasa kopā ar suni 0
Valmieras Integrētā bibliotēka jau vairākus gadus piedāvā neparastu lasītprasmes uzlabošanas projektu – lasīšanu kopā ar īpaši apmācītu ņūfaundlenda sugas suni. “Jau piecus gadus sadarbojamies ar kinoloģi, kanisterapijas speciālisti Ingūnu Tihomirovu,” stāsta VIB galvenā bibliotekāre Līga Bujane. Suņi ir īpaši apmācīti, katru gadu iziet speciālas pārbaudes, viņu galvenais uzdevums – būt pilnīgi mierīgiem, nereaģēt uz straujām kustībām un trokšņiem. Suns mierīgi klausās, un bērnam zūd stress par iespējamām kļūdām, turklāt nodarbības noslēgumā mīlulis arī jāizved pastaigā un jāpabaro. Tādējādi mazie lasītāji var arī pārbaudīt, cik stipra ir viņu vēlme pēc sava mājdzīvnieka, stāsta Līga Bujane.
Zumzuma ir jau otrais Ingūnas Tihomirovas suns, ar ko sadarbojas VIB, pirms viņas uz bibliotēku nāca Dūda, kurai tagad jau vienpadsmit gadu. Un, tā kā arī Zumīte, kā viņu mīļi sauc bibliotēkā, jau sasniegusi deviņu gadu vecumu, kanisterapijai un darbam ar bērniem tiek apmācīta pavisam jauna ņūfaundlenda šķirnes suņu meitene Pepija. Savukārt Līga Bujane, organizējot nodarbības, tik ļoti aizrāvusies ar šo jomu, ka izgājusi īpašu apmācības kursu un kļuvusi par kanisterapijas brīvprātīgo.
Uzziņa
Visvairāk lasītās oriģinālprozas grāmatas Valmieras bibliotēkā 2016. gadā.
Pieaugušajiem:
Māra Zālīte, “Pieci pirksti”
Gundars Ignats, “Pārbaudes laiks”
Skaidrīte Gailīte, “Neredzamo važu gūstā”.
Bērniem:
Inese Zandere, “Lupatiņu rīts”
Leons Briedis, “Saputrotā putra”
Juris Zvirgzdiņš, “Lauvas rūciens”.
Atslēgas vārdi
+ Integratīva pieeja: bērnus un jauniešus var ieinteresēt par grāmatām, izmantojot citas kultūras jomas, tostarp popkultūru.
+ Novērtēt e-vidi: īpaši pusaudžus vieglāk sasniegt digitālā vidē, tādēļ VIB arvien lielāku uzmanību pievērš e-grāmatām.
+ Svarīgs konteksts: tā kā bērniem ir grūti uztvert 19. gadsimta dzīves reālijas, šī laika literatūru izprast jāpalīdz, skaidrojot kontekstu, kurā darbi tapuši.