Vai sociālajos tīklos reklamētie medikamenti var palīdzēt attīrīt asinsvadus? Skaidro kardiologs Andris Skride 12

Sociālie tīkli pēdējā laikā kļuvuši par vietu, kur tiek sniegti dažādi pseidozinātniskie veselības padomu un tiek reklamēti apšaubāmi medikamenti. Īpaši aktīvi tiek izplatīti piedāvājumi iegādāties līdzekļus, kas it kā spēj attīrīt cilvēka asinsvadus, pasargājot no infarkta un insultu riska. Šie produkti bieži vien tiek reklamēti ar viltotiem ārstu komentāriem un neeksistējošiem zinātniskiem pētījumiem, radot maldīgu priekšstatu par to efektivitāti.

Reklāma
Reklāma
“Es lūdzu, lai to asins suni paņem.” Elejas Veronika atklāj, vai Latvijā gaidāms karš
RAKSTA REDAKTORS
“Vai tiešām šis izskatās pēc 12 eiro vērta ēdiena?” Kliente sašutusi par maltīti, ko saņēmusi no Rīgas restorāna
Kokteilis
Pamani dīvainus priekšmetus mājoklī? 9 pazīmes, kas var liecināt par ļaunās acs klātbūtni
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Ārsts atbild” kāda skatītāja vaicā: “Vai medikamentu “Fonoplex” var lietot lai attīrītu asinsvadus?”

RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas dibinātājs Andris Skride, atbildot uz skatītājas jautājumu, norāda, ka šis medikaments izklausās pēc kādas pārtikas piedevas, kuru reklamē kā “brīnumlīdzekli”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skride skaidro, ka bieži vien šādu it kā medikamentu reklamēšana ir izplatīta prakse sociālajos tīklos: “Ja jūs kaut kur kaut kur sociālajos tīklos redzat, ka kāds piedāvā attīrīt asinsvadus, visticamāk, ka tie ir meli. Mūs mēģina piemānīt.”

Viņš atgādina, ka tādu brīnumlīdzekļu nav, kas spētu attīrīt asinsvadus. Tikai ārstu izrakstīti medikamenti var palīdzēt attīrīt asinsvadus un profilaktiski novērst aizkaļķojumus. Taču svarīgi ir apmeklēt kardiologu un veikt izmeklējumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.