Devītais mīts – smēķēšana sekmē aptaukošanos 6
Šis jau, kā mēdz izteikties sadzīvē, ir “galīgi garām”. Pētnieki pierādījuši, ka, pateicoties tauku apmaiņas aktivizēšanai, nikotīns ir ļoti efektīvs ķermeņa masas normalizēšanas līdzeklis. Noskaidrots, ka smēķētājiem vidēji ķermeņa svars ir tuvs ideālajam un tauku saturs tajā ir vismaz 1,5 reizes mazāks nekā nesmēķētājiem. Turklāt ķermeņa masas samazināšana enerģijas patērēšanas (veicot fiziskus vingrinājumus) rezultātā, raugoties no fizioloģiskā aspekta, ir mazāk dabiska.
Pasaules veselības organizācijas (PVO) jau 1984. gadā publicētie dati pauda, ka 3–4 kilogramu svara zaudēšana fizisku treniņu ietekmē sekmē izteiktāku un stabilāku holesterīna apmaiņu, nekā tas notiek ēdienkartes izmaiņu rezultātā. Ja ņem vērā to, ka vienas lēna skrējiena (9–11 kilometri stundā) stundas laikā cilvēks patērē divas reizes vairāk enerģijas, nekā soļojot (600 kilokalorijas pret 300), tad konstatēts, ka ar smēķēšanas palīdzību analoģisku efektu var sasniegt ievērojami ātrāk.
Un speciālisti pauž, ka pārmērīgas aptaukošanās gadījumā visefektīvākais esot abu metožu apvienojums: izturības treniņš un smēķēšana. Tostarp nav noslēpums, ka kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem nikotīnu kā pārtikas piedevu ražotāji izmanto arī cūkgaļas tauku slāņa mazināšanai. Tas nav nekāds ironisks salīdzinājums, tikai fakts.