Vai skolēni sagatavoti skolas gaitām?
 0

Dainis Drīksna Jaunmārupē: “Šobrīd atlicis iegādāties pēdējās skolas lietas, piemēram, burtnīcas, klades un rakstāmlietas. Šogad skolā laižam divas atvases. Salīdzinot izdevumus pagājušogad un šogad, secinājām, ka mācībām nepieciešamie materiāli kļuvuši dārgāki. Pērn iztērējām apmēram 50 latu, bet šogad vairāk nekā 70 latu.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Tas ir, nerēķinot klāt skolas somas. Ceru, ka vecākiem ar Tiesībsarga atbalstu izdosies panākt taisnību un jauniešu izglītošana paliks krietni lētāka. Jo ar dažādiem izdevumiem jārēķinās visu gadu – te jāmaksā fonda naudas, te nepieciešami citādi mācību materiāli. Prieks, kad skolas sāk papildināt savas bibliotēkas, jo arvien retāk no citiem vecākiem dzirdams, ka viņiem par savu naudu jāiegādājas mācību grāmatas. Mums gan šī problēma nekad īsti nav bijusi – bērniem skolā mācību grāmatas tiek nodrošinātas.”

Jana Vasiļevska Bauskas novadā: “Mācību grāmatas un darba burtnīcas iegādājāmies jau jūnijā, jo tad tās ir nedaudz lētākas un veikalos nav tik garu rindu. Augustā parasti iegādājamies burtnīcas, grāmatas un rakstāmlietas. Šogad atvašu palaišana skolā mums būs krietni atvieglota, jo mūsu padsmitnieki pirmo gadu paši strādāja algotu darbu – piestrādāja pārtikas veikalos. Par nopelnīto naudu viņi atjaunoja savu garderobi, iegādājās skolas somas. Domāju, ka vienam bērnam nepieciešamo lietu iegādei paši esam iztērējuši apmēram 30 latu. Ja pierēķina klāt bērnu ieguldīto, summa sanāk milzīga. Domāju, ka skolām vajadzētu vairāk izmantot modernās tehnoloģijas, lai varētu atteikties no darba burtnīcu iegādes, tā skolu bibliotēkas varētu ietaupīt, jo daudz kas ir atrodams elektroniski. Esmu bijusi citviet Eiropā, kur datoru un interneta sniegtās iespējas plaši tiek izmantotas apmācību procesā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Artis Vaivods Rīgā: “Augusts vienmēr ir izdevumiem lielākais mēnesis, tāpēc cenšamies skolai vajadzīgo sagatavot jau laikus. Parasti nerēķinām, cik izmaksā bērna palaišana skolā, tas varētu būt apmēram simts latu. Mūsu dēls mācās vidusskolā, nepieciešamās grāmatas kādā mācību priekšmetā skolas bibliotēkā ir pieejamas reti. Daļu iegādājamies par savu naudu, pēc tam tās atstājam skolas vajadzībām. Vislielākos izdevumus gan rada darba burtnīcu iegāde – tā jau nepieciešama teju visos mācību priekšmetos. Redzams, ka lielākā daļa darba burtnīcu tiek sagatavotas vienā izdevniecībā, iespējams, tādēļ arī to cena ir nepamatoti augsta, pat pieci un astoņi lati. Domāju, ka darba burtnīcu pašizmaksa ir krietni vien zemāka.”

 

Uzziņa

Vecāki viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam tērē vidēji 50 līdz 100 latu.

Tomēr, lai bērns būtu pilnībā sagatavots 1. septembrim, lielākā daļa vecāku norādījuši, ka optimāli būtu nepieciešams apmēram 200 latu.

Gandrīz 74% respondentu cenšas iegādāties veikalos pieejamās akciju preces, kas ļauj ietaupīt.

Tikai nedaudz vairāk kā 5% vecāku atļaujas pirkt to, kas patīk bērniem vai pašiem, neskatoties uz cenu.

43% respondentu norādījuši, ka lielākās izmaksas ir tieši jaunāko klašu skolēnu sagatavošanai jaunajam mācību gadam, bet vismazāk jātērē vidējo klašu bērnu vecākiem.

75% respondentu plāno svinības ģimenes vai draugu lokā par godu mācību gada sākumam.

Avots: ELVI veikalu tīkla veikta pircēju aptauja, aptaujāti 316 respondenti.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.