Mutes skalojamie līdzekļi labākai elpai? Ir tādi, no kuriem elpa var palikt vēl sliktāka 0
“Man ir nelāga elpa, tāpēc zobu higiēniste iesaka lietot mutes skalojamo līdzekli, bet zobārste sacīja, ka, izmantojot regulāri, var iedzīvoties jaunās problēmās. Kā ir patiesībā?” AISMA RĪGĀ
Zobu higiēniste Anda Mironova iesaka vispirms noskaidrot, vai sliktās elpas cēlonis patiesi slēpjas mutes dobumā. Var būt arī citi iemesli, piemēram, gremošanas trakta un aizdegunes problēmas.
Ja mutes dobums ir vesels, ne vienmēr skalošanai vajag iegādāties speciālu līdzekli un pēc ēšanas pietiks to izskalot ar tīru ūdeni.
Mutes skalojamo līdzekli iesaka izmantot mutes gļotādas un smaganu iekaisuma gadījumā, pēc apjomīgas zobu higiēnas un dažkārt arī zoba izraušanas, kā arī veciem cilvēkiem un guļošiem slimniekiem ar kustību traucējumiem, kuriem grūti iztīrīt zobus.
Ikdienai paredzētie līdzekļi izlīdzina skābuma (pH) līmeni mutē, tādējādi atsvaidzinot elpu, tomēr, mēģinot nomākt slikto smaku ar sintētiskiem preparātiem, svaiguma sajūta nereti ātri zūd.
Ārstnieciskos šķīdumus, kuros ir ķīmiskas antiseptiskas vielas, drīkst lietot atbilstīgā koncentrācijā tikai īslaicīgi. Pretējā gadījumā ies bojā ne tikai nevēlamās, bet arī vajadzīgās baktērijas, elpa kļūs vēl sliktāka, bet zobi – pelēcīgi, garšas sajūta – vājāka.
Mutes skalojamais līdzeklis nav vienkāršs ūdentiņš, tāpēc vispirms vajadzētu izpētīt etiķeti, kam tas paredzēts un kā lietojams. Atšķaidīšanai paredzētie līdzekļi jāizmanto ļoti uzmanīgi, lai neapdedzinātu smaganas un neizjauktu mutes mikrofloru.
Uzmanīgi jārīkojas ar līdzekļiem, kas satur alkoholu. Tie sausina mutes dobuma gļotādu, kur, rodoties mikroplaisiņām, var savairoties nevēlami mikroorganismi.