Fotosalikums no video Youtube

Vai sarus bērniņam var dzīt arī 9 mēnešu vecumā? Atbild dūla 0

Šonedēļ norit dūlu nedēļa un Latvijas Dūlu apvienības sociālajā tīklā “Facebook” var uzdot jautājumus dūlām. Lūk, viens no jautājumiem un atbilde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Sveiki! Interesē vai arī 9-10 mēnešus jaunu bērniņu var vest uz pirtīžu rituālu? Un kā notiek saru dzīšana, ja māmiņai nav piena? Pirtīžu rituālu vēlētos relaksācijai, ķermeņa un garaatjaunošanai, uzlādēšanai no jauna. Kā arī jaunai pieredzei kopā ar mazo cilvēku.”

Atbild pēcdzemdību dūla Dace Miezīte:

“Labdien! Jā, pirtīžas var notikt arī bērniņa 9. un 10. dzīves mēnesī. Svarīgi saprast, kāds ir nolūks. Un Jūsu jautājumā jau iekļauta atbilde. Galvenais pirtīžu mērķis patiešām ir atjaunošanās: ķermeniska un garīga pāreja no grūtniecībā, dzemdībās un bērna dzīves sākumā piedzīvotā uz jaunu dzīves posmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirtīžas mazulim un māmiņai ir iespēja vēlreiz pabūt gaidībās un radībās piedzīvotajās sajūtās, izrunāt tās, atvadīties no tām – un pēc šīm atvadām saņemt iedrošinājumu un spēku turpmākam dzīves ceļam.

Lielam bērniņam pirtīžās ir savas priekšrocības – viņš var apzinātāk iesaistīties procesā un pats paust savas vēlmes.

Tiesa gan, bērna vēlmes ne vienmēr sakrīt ar to, ko vēlas vecāki un pirtīžu vadītāja – mazais cilvēks liek ar sevi rēķināties un mēs viņam sekojam. Daži bērniņi izbauda saru dzīšanu pirtī, citi no tās atsakās. Taču saru dzīšana ir tikai neliela daļa no pirtīžu rituāla. Tradicionāli līdzekļi tās veikšanai, izņemot mātes pienu, ir maizes ieraugs un lēpju lapas.

Toties māmiņai, kuras bērniņš jau paaudzies, pirtīžās ir daudz lielāka iespēja atslābināties un veltīt laiku sev, jo lielāku bērniņu bez bažu var uzticēt citam aprūpētājam uz vairākām stundām.

Lai jums izdodas!”

Vairāk par to, kas ir pirtīžas, var lasīt šeit.

Šonedēļ ikviens topošais vai jaunais vecāks, vai vecvecāks var uzdot jautājumus Latvijas Dūlu apvienības sociālajā tīklā “Facebook”.

Šonedēļ var piedalīties arī dažādos dūlu nedēļas pasākumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.