Pieminējāt peldēšanu, bet nereti tieši no tās bīstas – ūdens ieies ausīs, un slimība klāt! 0
Ar vidusauss iekaisumu peldēšanai nav nekāda sakara. Ja ūdens iekļuvis ausīs, tās nedrīkst bakstīt. Viss ūdens, kas ieiet ausīs, galvā nepaliek – tas iztek. Dažiem ļoti patīk ausis susināt, bāžot tajās sarullētu dvieļa galu vai vates kociņu. Tas ādu nobrāž, paveras ceļš ādas iekaisumiem. Labāk ir ausis nedaudz pažāvēt ar fēnu.
Tiem, kuri peld daudz, sportiskā līmenī, gan var attīstīties tā dēvētā peldētāja auss – ārējā auss ejā bieži rodas iekaisumi, dzīstot āda ejā sabiezē, tāpēc sliktāk izdalās sērs un āda ir pakļauta lielākam infekciju riskam.
Par alerģiskajām iesnām parasti runājam pavasarī, bet vai rudenī tās var aizmirst?
Ir sezonālie alergēni, putekšņi, kas raksturīgi pavasarim un vasarai. Bet ir arī tādi, kas pastāv neatkarīgi no gadalaika, – putekļu ērcītes, kaķi, suņi. Ja bērnam ir alerģija pret mājdzīvniekiem, nevajag tos turēt, lai kā gribētos. Organismam tas būs pastāvīgs stress, kas pasliktinās imunitāti. Alerģija būtībā ir organisma nepareiza reakcija. Ja viena alerģija jau ir, var attīstīties arī citas.
Zināms, ka 20% cilvēku ir tendence uz alerģiju – jautājums tikai, kad viņi sastapsies ar savu alergēnu.
Reizēm cilvēku pastāvīgi kairina dīvainas un specifiskas lietas, un nevar pat iedomāties, ka tas ir alergēns. Piemēram, kādam manam pacientam bija alerģija pret magnolijas koka putekļiem. Viņš strādāja mūzikas instrumentu izgatavošanā un bija tiešā saskarē ar šo materiālu.