Vai Saeimas deputātu spēkos ir uzlabot sabiedrības viedokli par parlamenta darbu?
 0

Inese Laizāne, 
”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK: 
”Ir grūti izmērīt deputātu darbu, es pretī nevaru sniegt nekādus skaitļus par atrisinātiem jautājumiem vai satikšanos rezultativitāti. Deputāti ir dažādi – ir tādi, kas savu darbu neveic godprātīgi un ar savu paviršo darbošanos rada negatīvu iespaidu par visiem kolēģiem.

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Viena darvas karote sabojā visu medus mucu. Iespaids varētu mainīties, ja nebūtu tādu deputātu, kā arī tad, ja uzlabotos sabiedrības dzīves līmenis un kvalitāte. Varbūt cilvēki sapratīs, ka to daļēji esam panākuši arī mēs.”

 

Andrejs Klementjevs, 
”Saskaņas centrs”: 
”Publiskajā telpā biežāk var manīt negatīvu, nevis pozitīvu informāciju par deputātu darbošanos. Labus rutīnu darbus reti kurš atspoguļo. Sabiedriskajai televīzijai vairāk jāpievērš uzmanība tam, kā norit mūsu darbs. Arī pašiem deputātiem biežāk jāizsaka savs viedoklis par ikdienu darbu, negaidot žurnālistu jautājumus. Tomēr arī es uzskatu, ka parlaments ir nokļuvis otrajā plānā, Ministru kabinets kontrolē visu situāciju, mēs nepildām visas savas funkcijas, kaut arī Satversmē parlamentam ir daudz vairāk pilnvaru. Viedoklis varētu mainīties, ja parlaments kļūtu par politisko centru.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Inga Bite, 
Reformu partija: 
”Ir ļoti grūti parādīt sabiedrībai taustāmus un acīmredzamus deputātu darbības rezultātus. Parlamentārieši var nedēļām ilgi strādāt pie kāda likumprojekta, kas vēlāk var tikt noraidīts. Cilvēki par tiem bieži vien nemaz nav informēti, taču tajos ir ieguldīts ilgs un smags darbs. Gadās, ka deputāti dodas komandējumos, tāpēc neierodas uz sēdēm, tas arī var radīt iespaidu par pienākumu neizpildi. Protams, savā darbā deputātiem ir ko uzlabot, taču nedomāju, ka situācija ir tik slikta. Tiekoties un runājoties ar cilvēkiem, nešķiet, ka viņiem ir tik negatīvs viedoklis. Nešaubos, ka ir tādi deputāti, kas sava darba pienākumu izpildei pievēršas mazāk godprātīgi, taču tādi ir retums. Vienkārši katram ir godprātīgi jāstrādā, un tas ar laiku pierādīs cilvēkiem, ka viss nav nemaz tik slikti.”

 

Kārlis Seržants, 
Zaļo un zemnieku savienība: 
”Manuprāt, aptaujātie nesprieda un nenovērtēja mūsu darbu pēc pieņemto likumu skaita vai debatēm un diskusijām. Tiek spriests pēc atsevišķu deputātu negatīvajiem stāstiem un negatīvajiem viedokļiem presē. Jebkuras institūcijas darbību vērtē, skatoties uz savu materiālo un sociālo stāvokli. Kamēr dzīves līmenis Latvijā būs zems, deputātu darbība netiks vērtēta pozitīvi. Nezinu, kā to šobrīd var mainīt. Acīmredzot nepieciešams sarunāties ar cilvēkiem, nevis reklamēt to, cik labi mēs esam.”

 

Ina Druviete, 
”Vienotība”: 
”Galvenais negatīvā viedokļa iemesls ir informācijas trūkums. Vairāk jārāda un jārunā par Saeimas praktisko darbību, kas sabiedrībai bieži vien paliek neredzama. Pirmkārt, sabiedrībai jāredz darba gaita komisijas sēdēs, kā arī sagatavošanās posms tām. Darbs, ko deputāti veic sagatavojoties, paliek neafišēts. Cilvēkiem arī pašiem ir jāinteresējas par deputātu darbību – Saeima ir atvērta, un klausītāju statusā var pieteikties jebkurš interesents. Arī plašsaziņas līdzekļiem ir jāatspoguļo process – tas, kā mēs nonākam pie kāda lēmuma, nevis tikai rezultāts. Līdz ar to mainīsies arī cilvēku domas par deputātu darba pienākumu izpildi. Informāciju par deputātu darbību var redzēt arī mājaslapā. Saeima ir plaši pieejama sabiedrībai, jautājums ir – vai cilvēkiem pašiem ir interese par tajā notiekošajiem procesiem.”

 

Fakti

* Vairākums (86%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Saeimas deputāti savu darba pienākumu izpildei nepievēršas pietiekami atbildīgi un rūpīgi (43% – noteikti nē; 43% – drīzāk nē).

Reklāma
Reklāma

* Desmitā daļa (10%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Saeimas deputāti savus darba pienākumus pilda pietiekami atbildīgi un rūpīgi (1% – noteikti jā; 9% – drīzāk jā).

Avots: TNS/LNT “900 sekundes”, aptaujāti 650 ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.