Foto. LETA © Ieva Čīka

Vai Saeimas deputātiem vajadzīga augstākā izglītība? Tam pagaidām nav parlamentāriešu atbalsta 39

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien lēma nevirzīt tālāk iedzīvotāju iniciatīvu par augstākās izglītības prasības noteikšanu Saeimas deputātiem, taču rosināja turpināt diskusijas par parlamenta darba kvalitātes uzlabošanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Par komisijas lēmumprojektu vēl būs jābalso Saeimas sēdē.

Deputāti atzinīgi novērtēja iesniedzēju mērķi panākt atbilstošāku parlamentāriešu darbu, reizē norādot, ka vēlētājiem jābūt tiesībām izvēlēties, kuri cilvēki viņus pārstāvēs. Komisijas sēdē tika arī atzīmēts, ka, piemēram, augstākā izglītība vienā jomā parlamentārietim nedod augstākās izglītības līmeņa zināšanas par pavisam citām nozarēm, par kuru jautājumiem arī Saeimā tiek lemts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reizē politiķi uzsvēra, ka frakcijās un nevalstisko organizāciju sadarbības formātā ar Saeimu jāturpina diskusijas par parlamenta darba kvalitātes uzlabošanu.

Kā ziņots, sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” tika savākti 10 000 parakstu par iegūtu augstāko izglītību kā obligātu prasību Saeimas deputātiem.

Kā norādīja iniciatīvas autori, pašlaik netiek pārbaudītas deputāta amata kandidātu zināšanas par valsts likumdošanu un Saeimas darbu. Tāpēc par Saeimas deputātu var kļūt personas, kurām trūkst izpratnes par deputāta darbu un tā nozīmi. Lai to risinātu, iniciatīvā tika piedāvāts noteikt minimālo izglītības līmeni kandidātiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.