Vai Rīgā būs atskurbtuve jauniešiem? Sāk cīņu ar klaiņojošajiem jauniešiem 0

TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola dalījās ar savu skatījumu par pašvaldības rīcību saistībā ar klaiņojošo jauniešu un narkotiku atkarības problēmām Rīgā. Ozola uzsvēra, ka šī problēma jau ilgstoši ir aktuāla, taču pašvaldība aktīvi strādā pie risinājumiem, lai mazinātu tās ietekmi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bērnība kara ēnā, vienīgais dēls zemes klēpī un mazie laimes mirkļi: atminoties dzejnieka Jāņa Petera dzīves ceļu… 1
Kokteilis
Numereologi apgalvo: Nāves dienu var aprēķināt pēc dzimšanas datuma
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Lasīt citas ziņas

“Rīgā ir klaiņojošo jauniešu problēma, un arī jaunieši, kas cieš no narkotiku atkarības, ir mūsu izaicinājums,” norādīja Ozola. “Ir svarīgi, lai pašvaldība piedāvātu atskurbšanas pasākumus nepilngadīgajiem, kuri ir pakļauti dažādām atkarībām. Atskurbšana ir tikai viena daļa no problēmas risinājuma, taču tā ir ļoti būtiska.”

Lai efektīvi risinātu šo problēmu, Ozola skaidroja, ka pašvaldība ir uzsākusi diskusijas par budžeta sadalījumu, lai nodrošinātu gan atskurbšanas pasākumus, gan arī preventīvos pasākumus. “Mūsu mērķis ir mazināt šo problēmu ilgtermiņā. Mēs šobrīd esam aktīvās sarunās ar koalīcijas partneriem, lai nodrošinātu, ka prevencijas pasākumi iegūst pietiekamu finansējumu no Rīgas budžeta,” viņa sacīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpmākajos gados pašvaldība plāno pastiprināt sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz sociālos pakalpojumus, un uzsākt jaunu pakalpojumu izstrādi. “Mēs strādājam pie pakalpojuma, kas ietver nosacītu atskurbšanu apreibinātiem jauniešiem. Šie jaunieši, īpaši nepilngadīgie, būtu jānogādā drošā vietā, kur viņiem tiktu sniegts atbalsts un palīdzība,” uzsvēra Ozola.

Viņa arī norādīja, ka viena no svarīgākajām preventīvām pieejām ir darbs ar ģimenēm.

“Kārdinājumi, un to apliecina arī mani pašas bērni, ir ārkārtīgi lieli. Tas ir jautājums par to, ko mēs kā pašvaldība, valsts vai ministrijas varam darīt, lai pasargātu katru bērnu. Diemžēl mēs nevaram pilnībā pasargāt no visiem riskiem, bet mēs varam ieguldīt spēkus, lai jaunieši neizvēlētos šo ceļu,”

viņa piebilda.

Ozola arī izcēla, ka daudzi no jauniešiem, kuri nonāk atkarībā, nāk no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, kur vērtības un prasmes nav prioritāte. “Tāpēc ļoti svarīgs ir darbs ar ģimenēm, lai stiprinātu tās un palīdzētu jauniešiem pieņemt labākus lēmumus. Tāpat ir nepieciešama cita pieeja jauniešiem, kuri atrodas ārpus ģimenes aprūpes,” viņa skaidroja.

Noslēgumā Linda Ozola uzsvēra, ka pašvaldība turpinās pastiprināt darbu ar riska grupas jauniešiem un palielināt finansējumu šādiem projektiem, lai sniegtu palīdzību tiem, kuri ir visvairāk apdraudēti no narkotiku atkarības un sociālajām problēmām.

TV24 raidījuma “Ziņu TOP. Rīga runā” ietvaros Ozola uzsvēra, ka katram bērnam ir jāsniedz iespēja izvēlēties pareizo ceļu, un tikai ar kopīgām pūlēm var sasniegt reālus rezultātus šī izaicinājuma risināšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.