Foto: Fotolia

Vai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma var saņemt bezdarbnieka pabalstu? Atbilde lasītājai 0

“Vai jaunajiem vecākiem, kuri līdz pusotra gada vecumam dzīvojuši mājās ar bērnu, ir tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja pēc bērna kopšanas atvaļinājuma viņi meklē darbu, bet neatrod?” KSENIJA Daugavpils novadā

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir sociāli apdrošinātai personai, kurai sociālās apdrošināšanas (darba) stāžs nav mazāks par vienu gadu un pirms bezdarbnieka statusa piešķiršanas sociālās apdrošināšanas iemaksas veiktas vai bija jāveic ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa piešķiršanas dienas, kā arī ja cilvēks ir reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā un ieguvis bezdarbnieka statusu.

Taču tiesības uz pabalstu ir arī bezdarbniekam, kurš atguvis darbspējas pēc invaliditātes vai kopis bērnu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam. Šajos gadījumos tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir arī tad, ja pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas iemaksas bezdarba gadījumam nav veiktas vispār vai veiktas mazāk nekā 12 mēnešus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr kopāt bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņēmāt bērna kopšanas vai vecāku pabalstu, sociālās apdrošināšanas iemaksas par jums veica valsts (izņemot personas, kurām vecāku pabalsts piešķirts kā pašnodarbinātajam), apdrošinot arī bezdarba gadījumam. Tātad bezdarbnieka pabalsts pienākas arī jaunajiem vecākiem, kuri pusotru gadu dzīvojuši mājās ar bērnu.

SVARĪGI

• Pabalsta izmaksas ilgums visiem bezdarbniekiem ir deviņi mēneši neatkarīgi no apdrošināšanas (darba) stāža:

• pirmos trīs mēnešus – piešķirtajā apmērā;

• nākamos trīs mēnešus – 75% no piešķirtā pabalsta;

• pēdējos trīs mēnešus – 50% no piešķirtā pabalsta.

• Vecāku pabalstu un bezdarbnieka pabalstu vienlaikus nevar saņemt.

UZZIŅA

Lai varētu saņemt bezdarbnieka pabalstu, vispirms jādodas uz jebkuru Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāli, jāreģistrējas un jāiegūst bezdarbnieka statuss. Pēc tam NVA būs jāiesniedz iesniegums par pabalsta piešķiršanu un citi dokumenti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.