Kaspars Pudāns, pulkvedis, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris.
Kaspars Pudāns, pulkvedis, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris.
Foto: Karīna Miezāja

Vai pastāv militāra iespēja, ka karš beidzas tuvākā mēneša laikā? Atbild Kaspars Pudāns 0

Ukrainas prezidenta padomnieks Oleksijs Arestovičs kādā intervijā izteicis ļoti optimistisku prognozi, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai varētu izbeigties tuvākā mēneša laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Šis paziņojums liekas neticams, kas zem tā slēpjas? Vai tiešām pastāv militārs pamatojums, ka tā varētu notikt? Uz šo jautājumu TV24 “Speciālizlaidumā” atbildēja Kaspars Pudāns – pulkvedis, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris.

“Nezināšu precīzi un nespekulēšu par politiskajiem risinājumiem, uz ko viņi balsta savu pieņēmumu, bet vairāk, raugoties no militārās puses. Arī jau pāris nedēļas atpakaļ tika izteikti dažādi viedokļi par divām, trīs nedēļām, mēnesi, cik ilgi tas būs. Bet viss turpinās,” saka K.Pudāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Domājot par Ukrainas puses apsvērumiem, izsakot šādu apgalvojumu, pulkvedis tiem saskata melielu militāru pamatojumu: “Tas varētu būt viņu pieņēmums, ka Krievijas spēki ir spējīgi mobilizēties papildus, bet iemest tur un atkal karot tikpat aktīvi nevar.

Iespējams, mazināsies tāda aktīvāka karadarbības fāze, kad notiek nemitīga manevrēšana, ieņemti jauni mērķi, objekti materiāltehnisko līdzekļu vai personāla trūkuma dēļ.”

Sabiedrība ļoti gaida pamiera periodus, kādus noteikumus, kas būs akceptējami abām pusēm. Vai ir kāds pamats cerēt uz pozitīvu miera sarunu iznākumu un līdz ar to arī pamieru?

“Abas puses pilnīgi neapmierina, ka varētu izveidoties humānā krīze. Lai arī Krievija ir tā, kas veicina un aktīvi rada šo humāno krīzi, domāju, viņi saprot, kā tas viņus nostāda kopējā situācijā pret pārējo pasauli. Kopējā miera noslēgšanai ir jāiestājas vairākiem citiem nosacījumiem.”

Abas puses ir stingri paudušas savus mērķus, kas ir viņu stratēģijas pamatā, un tie nesaskan. Ukrainas galvenais mērķis ir valsts neatkarības saglabāšana, ko apliecinājis arī prezidents un gandrīz visa valdība, paliekot uz vietas un turpinot vadīt pretošanos.

“Te satiekas pilnīgi pretēji mērķi, kur nav tik vienkārši redzēt, ka ir politiskais atrisinājums,” rezumē pulkvedis.

SAISTĪTIE RAKSTI