Vai pastāv iespēja, ka Krievijas Melnās jūras flote tiek pilnībā iznīcināta? Skaidro NBS Jūras spēku komandieris 95
Vai pastāv iespēja, ka Krievijas Melnās jūras flote tiek pilnībā iznīcināta? TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skaidro NBS Jūras spēku komandieris Māris Polencs.
Viņš norāda, ka ir jāsaprot, vai kuģi pilnībā tiek iznīcināti, vai tiek ierobežota to darbība.
Ja vērtē pašreizējo situāciju, tad Krievijas Melnās jūras flotes darbība jau šobrīd ir būtiski ierobežota. Tas panākts gan gaisa, gan jūras dronu riecienu rezultātā, Polencs atzīst.
Tagad var novērot situāciju, ka visas Krievijas kuģošanas līnijas ir stipro tuvāk viņu krastam.
NBS Jūras spēku komandieris akcentē, ka noteikti nav jāmēģina nogremdēt pēdējais velkonis, bet jāiznīcina kaujas spējīgie kuģi, tostarp raķešu nesēji, jāierobežo loģistikas līnijas.
“Es domāju, ka ukraiņi to arī turpinās darīt. Krimas tilts pilnīgi noteikti būs nākošais,” pārliecināts ir Polencs.
Jau vēstīts, ka Ukrainas raķešu triecienā okupētajā Krimā trāpīts bijušajam Ukrainas karaflotes kuģim “Konstantin Oļšanskij”, kuru Krievijas Melnās jūras flote sagrāba savā kontrolē 2014.gada martā.
Trieciena rezultātā “Konstantin Oļšanskij” kļuvis neizmantojams, paziņojušas Ukrainas militārpersonas.
Ukrainas Jūras spēku pārstāvis sakariem ar presi Dmitro Pletenčuks pavēstīja, ka papildus diviem lielajiem Krievijas desanta kuģiem “Jamal” un “Azov” un izlūkošanas kuģim “Ivan Hurs”, izdevies trāpīt arī “Konstantin Oļšanskij”.
Kuģis deviņus gadus stāvēja Sevastopoles līcī un tika demontēts rezerves daļām, taču “kara desmitajā gadā viņi saprata, ka tiem pietrūkst šī projekta 775 lielo desanta kuģu, un tika nolemts to atjaunot,” norādīja Pletenčuks, piebilstot, ka remontdarbi veikti gada garumā.
Viņš sacīja, ka krievi plānojuši saremontēto “Konstantin Oļšanskij” uzdot savai vadībai par vienu no Krievijas kuģiem, melojot, ka viņiem izdevies salabot kādu no ukraiņu sabojātajiem lielajiem desanta kuģiem vai desantkuģi “Oļeņegorskij gorņak”.
“Oļeņegorskij gorņak” bojājumi ir tik lieli, ka tā atjaunošana, iespējams, nav īstenojama, piebilda Pletenčuks.
Viņš norādīja, ka ienaidnieks gatavojās izmantot “Konstantin Oļšanskij” pret Ukrainu, tādēļ nolemts to iznīcināt, izmantojot raķetes “Neptun”.
Pletenčuks sacīja, ka kuģa bojājumu apmērs tiek precizēts, taču šobrīd to noteikti nevar izmantot kaujās.
Lielbritānijas Aizsardzības ministrija secinājusi, ka kara rezultātā Krievijas Melnās jūras flote ir zaudējusi “funkcionālo aktivitāti”. Saskaņā ar militāro analītiķu aprēķiniem krieviem Melnajā jūrā ir palikuši tikai septiņi lieli desantkuģi.
Ukrainas Drošības dienesta vadītājs vadītājs Vasiļs Maļuks ir paziņojis par jaunām speciālajām operācijām, solot nodarīt Krievijai vēl lielākus zaudējumus gan uz sauszemes, gan jūrā.