“Es ar osteorefleksoterapiju varu palīdzēt atkarības slimniekiem, bet šeit ir tas būtiskais jautājums, to jāvārdu ir jāsaka pašam cilvēkam, kuram ir tā problēma – gan smēķēšana, gan azartspēles, gan alkohols,” RīgaTV24 raidījumā “Dr.Apinis” stāsta osteorefleksoterapeits Marģers Funka.
Ja cilvēks, kuram ir kāda vai vairākas atkarības, savā dzīvē kaut ko vēlas mainīt un ir gatavs strādāt, iespējams sasniegt pozitīvu rezultātu.
Kā strādā osteorefleksoterapija? Tā noņem tieksmi. “Es parasti pacientiem saku, es atvainojos, es nevaru Tev rokas sasiet, muti aizšut ciet, Tev pašam pie nākošā stāvokļa ir jāpasaka nē,” Funka skaidro.
Kā piemēru viņš bieži vien min cienījamo Raimondu Paulu, kurš savā laikā pateica nē pirmajai glāzītei un cigaretei un joprojām dzīvo skaistu, bagātīgu dzīvi.
15 % sabiedrības spēj paši atteikties no atkarību izraisošām vielām, pārējiem ir jāpalīdz.
“Pasaules veselības aizsardzības organizācija ir akceptēju 125 diagnozēm adatu terapijas ārstēšanu. Par atkarībām austrumu medicīna saka ļoti vienkāršu lietu – ir stipri uzbudināta akna, to izsauc arī stress, lai to noņemtu, cilvēks iedzer, piemēram, vienu glāzīti alkohola, bet aknu tendence ir tāda, ka progresija aug atpakaļ un uzbudinājums dubultojas, tad cilvēks vēlas iedzert divas glāzītes un tā veidojas apburtais loks,” atkarības veidošanos skaidro Raimonds Puksts, adatu terapeits, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.