“Vai nu tu kara laikā izmanto visas iespējas runāt, vai nē!” Inkēns par krievu valodu sabiedriskajos medijos 72
TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” tiek aktualizēts jautājums par varas attiecībām ar medijiem.
“Es esmu autors pirmajam Radio un televīzijas likumam, kurā būtiska lieta bija nepakļaut politiķiem pa tiešo ne radio, ne televīziju. Tāpēc tika izveidota padome, kā starplika. Cik nu tā ir efektīga, cik nē, tas vienmēr ir strīdīgs jautājums. Tas ir viens no demokrātijas pamatprincipiem, ka nav šī tiešā ietekme,” stāsta žurnālists Edvīns Inkēns.
Viņaprāt, ja tomēr ir tieša varas ietekme uz medijiem, tad tas ir tikai personīgu attiecību līmenī nevis institucionāli.
“Bet man liekas, ka tas diskusijas strīdu laukums ir jāsašaurina,” uzskata Inkēns. Nav taču dzirdēts, ka kāds apspriež sabiedriskās televīzijas sporta komentētājus.
“Tad par ko vispār ir strīds? Laikam par karu. Tie ir tie pārmetumi ziņām, ka viņi nepietiekami asi pasaka, ka Krievija ir agresors. Es uzskatus, ka tas nav patiess un īsti korekts pārmetums. Ja kāds vēl nav pamanījis, ka Krievija ir agresors , tad viņš arī nekad to nepamanīs. Pilnīgi vienalga kādos vārdos tu to ietērpsi,” strikts ir Inkēns.
Otrs pārmetums medijiem ir par krievu valodu: “Tā ir būtība par ko visi strīdi notiek. Vai krievu valodas pazušana no sabiedriskajiem medijiem ir vārda brīvības ierobežošana? Katrs no mums atbildēs tā, kā viņš domā.”
Inkēns uzskata, ka viss ir pavisam vienkārši: “Vai nu tu kara laikā izmanto visas iespējas runāt, vai nē!”