Vai noziedzniekiem pēc iznākšanas no cietuma ir jāļauj mainīt identitāti? Ernštreits par grozījumiem vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā 35

Likums pašlaik liedz mainīt vārdu un uzvārdu personām, kas ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tādējādi ieslodzīta persona vai persona, kas sodu izcietusi, bet sodāmība nav noņemta vai dzēsta, vārdu un uzvārdu saskaņā ar likumu mainīt nevar. Oktobra sākumā Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā, kas dos tiesības mainīt vārdu un uzvārdu arī personām, kuras ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un kurām sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Preses klubs” valdonieks, LU Lībiešu institūta direktors un vadošais pētnieks, LMA padomes priekšsēdētājs Valts Ernštreits norāda, ka, viņaprāt, šāds grozījums likumā ir nepieciešams, jo cilvēkiem, kas ir izgājuši cauri ieslodzījuma sistēmai, pēc iznākšanas no cietuma šī iespēja būtu aktuāla, jaunas dzīves sākšanai.

Viņš norāda, ka cilvēki tiek reģistrēti pēc personas koda, nevis vārda vai uzvārda, līdz ar to, šāda likuma esamībai, ka ieslodzītais pēc iznākšanas no cietuma nedrīkst mainīt vārdu un uzvārdu ir lieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.