Vai novados apkure šajā sezonā sadārdzināsies?
 0

Jānis Pelsis, 
Iecavas novada domes priekšsēdētājs: 
”Mēs, iespējams, esam vienīgā pašvaldība, kur iedzīvotāji par siltumu tagad maksās mazāk. Tas noticis, pateicoties SIA “Agro Iecava” uzbūvētajai koģenerācijas stacijai, no kurienes saņemsim lielāko daļu mums nepieciešamā siltuma.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Jaunie tarifi jau apstiprināti sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, un tie, sākot no 1. decembra, būs par 12,1% lētāki nekā pašlaik. 
Līdz šim bijām viena no pašvaldībām, kur apkure izmaksāja visdārgāk, jo izmantojām dabisko gāzi. SIA “Agro Iecava” izbūvēja arī jaunas siltumtrases. Diemžēl dzīvojamās mājas nav siltinātas, tur arī lielākie siltuma zudumi.”

 

Dainis Vingris, 
Kokneses novada domes priekšsēdētājs: 
”Mūsu novadā maksa par siltumu saglabāsies iepriekšējā gada līmenī. Taču nākotnē, ja notiks katlumāju rekonstrukcija, modernizācija, iespējams, ka tarifi varētu mainīties. Diemžēl lielākā problēma ir iedzīvotāju nesamaksātie rēķini par komunālajiem pakalpojumiem, arī par siltumu. Parādu kopējā summa sasniegusi 150 tūkstošus latu. Esam vērsušies tiesā, kur pašlaik tiesvedības procesā atrodas 86 lietas. Diemžēl tās nevirzās uz priekšu. Ja viens divi nemaksātāji tiktu sodīti, paliktu bez dzīvokļiem, daļai parādnieku tas būtu stimuls norēķināties ar pakalpojumu sniedzējiem.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Indra Rassa, 
Saldus novada domes priekšsēdētāja: 
”Izdevumi par apkuri novadā netiks paaugstināti, tas ir pilnīgi droši. Siltuma tarifi nav paaugstināti kopš 2009. gada. Izmantojam vietējo kurināmo šķeldu, arī koģenerācijas stacijās ražoto siltumu, ir īstenoti vairāki projekti, kas tagad dod labu rezultātu. Mums visu laiku iedzīvotājiem bija pastāvīgā samaksa par siltumu – to maksāja arī vasarā, kad apkure bija atslēgta. Kopš šā gada ir prasība, ka jāmaksā tikai tad, kad tiek saņemts pakalpojums, tas ir, apkures sezonā. Skatīsimies, kā iedzīvotājiem veiksies ar rēķinu apmaksu.”

 

Arnolds Pudulis, 
Viļānu novada domes priekšsēdētājs: 
”Apkures tarifs novadā nemainīsies, tas tāpat kā iepriekš paliek Ls 32,43 par megavatstundu bez PVN. Kā tikko izlasīju vietējā laikrakstā, tas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā Rēzeknes pilsētā. Mums ir divas katlumājas. Kurinām ar vietējo šķeldu, turklāt, kā uzsver SIA “Viļānu siltums”, šķelda ir kvalitatīva un galvenais piegādātājs ir viena zemnieksaimniecība. Jo kvalitatīvāks kurināmais, jo mazāk tas jāpatērē un izmaksas ir zemākas. Patīkami, ka iedzīvotāji ir apzinīgi. Ziemai sākoties, aizlīmē logus, siltina durvis. Bet ir tādi, kas to nevēlas darīt. Viss atkarīgs no cilvēku apziņas. Naudas trūkums iedzīvotājus attur arī no Eiropas projektiem māju siltināšanā, kur nepieciešams samērā prāvs pašu līdzfinansējums.”

 

Astrīda Harju, 
Apes novada domes priekšsēdētāja: 
”Mūsu novads ir īpatnējs ar to, ka dominē individuālā apbūve, bet pagastos, kur ir daudzdzīvokļu mājas, paši iedzīvotāji organizē apkuri katrai mājai atsevišķi. Vienīgais izņēmums ir Gaujienas pagasts, kur pašvaldība nodrošina šo pakalpojumu trim daudzdzīvokļu mājām un mūzikas skolai. Šobrīd maksa par siltumu ir 46 santīmi par kvadrātmetru bez PVN. Tuvējā kokzāģētava, kur gatavo paliktņus, katlumāju nodrošina ar kurināmo – skaidām. Lēti izdevās iegādāties malku, maksājot 12 latus par kubikmetru, lai gan parastā cena visur ir 16 – 18 lati. Malkas cena katru gadu pieaug, tāpēc nav iespējams precīzi prognozēt, vai siltuma tarifs 2013. gadā saglabāsies tāds pats kā šobrīd.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.