Foto – Shutterstock

Zivis tiek turētas lielā šaurībā, tāpēc tās bieži slimo un cieš. 0


Ir noteiktas zivju turēšanas labturības prasības. – Nereti nākas dzirdēt: šausmas, kādos apstākļos tās zivis tiek turētas! Izņemot atsevišķus negodprātīgus gadījumus, lielākoties zivju labturības ierobežojumi netiek pārkāpti, lai gan, no malas raugoties, tā varētu šķist. Cilvēkam zivju audzēšana reizēm asociējas ar akvāriju, kur lielā platībā brīvi peld piecas zivtiņas. To pašu viņš grib redzēt lielajās zivaudzētavās. Būdams veterinārārsts un pētnieks, varu apgalvot, ka patiesībā šie labturības normatīvi ir krietni virs normas robežas, proti, prasības varētu būt pat mazliet zemākas, – skaidro speciālists. Vienā sprostā ir daudz zivju, un nezinātājam var pat šķist, ka tur ir tikai zivis un nav nemaz ūdens, bet tā nav. Zivis ir bara dzīvnieki un no tā necieš.

Vērotājs no malas lašu audzēšanas apstākļus varētu uzskatīt par briesmīgiem tāpēc, ka nespēj iedomāties un aprēķināt, cik daudz tonnu zivju tiek audzēts konkrētajā vietā. Lielā audzētavā izmantoto antibiotiku un dezinfekcijas līdzekļu apjoms ir milzīgs. Tas, ka cilvēki, sagatavojot šos līdzekļus, ir uzvilkuši gāzmaskas un aizsargapģērbu, ir tikai pašu aizsardzībai, lai nesaskartos ar ķīmiju. Mārcis Ziņģis skaidro: – Pats esmu veterinārārsts un nenoliedzu, ka medikamenti tiek izmantoti, bet visam ir normas un ierobežojošais periods, kurā zivis pēc medikamentu lietošanas nedrīkst nonākt tirdzniecībā.

UZZIŅA

Ir atsevišķi negodprātīgi gadījumi, bet būtu pārspīlēti teikt, ka lasis mūsu veikalu vitrīnās ir kaitīgs. Turklāt PVD atgādina, ka Norvēģijas lasis, visticamāk, būs tīrāks nekā tas, kas audzis stipri piesārņotajā Baltijas jūrā. Turklāt pircējam ir izvēle iegādāties saldūdenī audzētas zivis, kur piesārņojuma problēma lielākoties nepastāv.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.