Bulings uzņem apgriezienus. Vai ņirgāšanās un pazemošana skolās būtu mazāka, ja būtu skolas formas? 120
Vai ņirgāšanās un pazemošana skolās būtu mazāka, ja būtu skolniekiem skolas formas, ja neļautu skolā nēsāt gredzenus, kaklarotas, auskarus un nedrīkstētu lietot dekoratīvo kosmētiku? Šāds jautājums ir ļoti aktuāls daudziem vecākiem, kuru bērni sastopas ar neveselīgu skolas vidi, ar kuru neviens netiek galā.
“Faktiski ir tā, ka, ja bērns nāk mājās no skolas un saka, ka viņam ir jāvelk kaut kādas īpašas drēbes, citādāk par viņu smiesies, ja viņam pasaka, ka, lūk, ar viņu nedraudzēsies, ja nebūs kaut kādi konkrēti gredzeni vai kosmētika, tas nozīmē, ka bulings jau ir sācies,” tā TV24 raidījumam “Uz līnijas” atklāja Līga Bērziņa, pedagoģe, platformas uzvediba.lv vadītāja.
Tie bērni, kuri salīdzina, kuri mēģina pakāpties uz citu bērnu pleciem, lūk, paskaties, esmu gudrāks vai bagātāks, viņi vienmēr atradīs, par ko ņirgāties. Ja nebūs, kur piesieties par izskatu, viņi ņirgāsies par tievāko vai garāko, tievāko, resnāko, vai ar brillēm, vai bez brillēm.
Šeit problēma parasti ir dziļāka, atzīst speciāliste, norādot, ka šādos gadījumos formas tērpi neko neatrisinās. “Atceramies mūsu pašu bērnību, kad formas tērpos staigājām. Tāpat redzējām, ka klasē vienmēr kādu pazemoja un atrada, par ko pazemot. Līdz ar to formas tērpi skolās nemazinātu atsevišķu bulinga gadījumu skaitu.”