Vai nesveicināties tagad ir modē? Cilvēki spriež, kur mūsdienās pazudusi pieklājība un cieņa vienam pret otru 54
Kāda sociālā tīkla “X” lietotāja vērsusi uzmanību un aizsākusi plašāku diskusiju par audzināšanu un pieklājību. Viņa vaicā, vai nesveicināties tagad skaitās modē?
Una savā “X” kontā raksta: “Tas tagad ir jaunais stiliņš (īpaši bērniem un jauniešiem) – ienākot un izejot no telpas, nesasveicināties? Un otrs bezstils – stāvēt sab. transporta durvīs tā, ka citi nevar ne iekāpt, ne izkāpt. Bieza āda? (ne)Audzināšana?”
Tas tagad ir jaunais stiliņš (īpaši bērniem un jauniešiem) – ienākot un izejot no telpas, nesasveicināties? Un otrs bezstils – stāvēt sab. transporta durvīs tā, ka citi nevar ne iekāpt, ne izkāpt. Bieza āda? (ne)Audzināšana?
— Una Griskevica 🇮🇱 🇺🇦🇵🇱🇱🇻 #StandWithUkraine (@UnaNeo) October 5, 2024
Ieraksts veicinājis plašāku diskusiju – vairāki cilvēki izteikušies, ka novērojuši to pašu. Pieklājība klibojot arī pieaugušiem cilvēkiem.
“Arī to esmu novērojusi. Man kāds jaunietis skaidroja, ja ir besis, tad varot nesveicināties. Hi-hi. Ja vēl pusaudžos ir tāds stulbums, bet draudzene stāstīja, ka arī bankā tagad modernajos lielajos kabinetos, kur strādā desmitiem cilvēku viens otram blakus, gadās tādi, kuri nesveicina,” raksta kāda cita “X” lietotāja.
Arī to esmu novērojusi. Man kāds jaunietis skaidroja,ja ir besis,tad varot nesveicināties. Hi-hi. Ja vēl pusaudžos ir tāds stulbums,bet draudzene stāstīja,ka arī bankā tagad modernajos lielajos kabinetos,kur strādā desmitiem cilvēku viens otram blakus,gadās tadi,kuri nesveicina.
— Līglberga (@Zemeskalns) October 5, 2024
Man lielākais kāzuss ar nesveicināšanos bija ar diviem vienotaļ slaveniem kolēģiem ap 50 Saeimā. Katru ceturtdienu vienā sēžu zālē strādā, vienā telpā pusdieno, pa laikam sanāk braukt vienā liftā un nesveicinās! 😅
— Dace Bluke (@dacebluke) October 6, 2024
Vēl kāds piebilst, ka “tagad prastums, paviršība un vienaldzība ir modē.”
Tagad prastums, paviršība un vienaldzība ir modē.
— Donna 🇱🇻 (@DonnaAsso) October 5, 2024
Šo neaudzinātības rezultātu varam labot, uzsvērti skaļi un ar smaidu sveicinot klusējošo ienācēju. Nākamajā vai pēc pāris reizēm iemācās. Transporta līdzeklī – atbilstoši situācijai. Ja nereaģē uz lūgumu palaist garām tad atliek pagrūst
— Dace Ratniece (@DaceRatniece) October 7, 2024
Jā, tādi tie stili tagadiņās ir. Nesveicināšanās nekādi netraucē, durvīs stāvēšana gan, protams.
— Mareks Kalniņš (@MareksKa) October 6, 2024
Ar sasveicināšanos grēko arī pieaugušie. Man tracina, ka pieaugušie nesveicinās! Strādāju uz laiciņu apkalpojošā sfērā un vienmēr katru pircēju sveicinu..arī vairākas reizes.😊 Gadās pa retam, ka man neko neatbild.😈 Dzīvosim pieklājīgi un būsim lojālāki!😊
— Mirkļu Kolekcionāre (@GintaRiekstina) October 6, 2024
Savukārt citi cilvēki izsaka viedokli, ka nesaprot vajadzību sveicināt svešus cilvēkus. Kāda lietotāja norāda, ka bērnībā bijusi introverta, tāpēc arī nav sveicinājusies.
es atkal nesaprotu to muzigo velmi ar visiem sveicinaties. kada jega tam visam? ok, ja tu tiesi taisies komunicet ar so cilveku, tad, protams. bet, ja es ieeju darba, kur man jastrada ar vel 40 cilvekiem, es neiesu un nesveicinasos ar katru individuali tikai pieklajibas pec.
— jananass (@lietusmetelis) October 5, 2024
Es kad biju maza meitene, arī nesveicināju pieaugušos. Introverts bērns biju, mammu kaunināja kaimiņienes, ka neaudzināta.
P.S. mani netracina, ja mani nesveicina vai uzrunā uz tu.:)— Guntish (@Guntish3) October 6, 2024
Man reiz vecāki mācīja ar svešiniekiem nerunāt. To daru vēl tagad. Nesveicinos arī. Besī tā liekvārdība.
— Gaidis Kukulis (@Gaidis_Kukulis) October 5, 2024