Liekais svars un līdzsvara traucējumi… Vai braukt ar divriteni? 0
Lasītāja jautā: “Agrāk daudz braukāju ar velosipēdu, tas palīdzēja arī pret ceļgalu sāpēm, ļāva tos labi izvingrināt. Tagad pabraukt grūti, nejūtos droši, šķiet, ka zūd līdzsvars. Tomēr izkustēties gribētos, un arī par ceļgalu veselību domāju. Man ir liekais svars. Ko jūs ieteiktu?”
“Ceļgalu veselībai tieši tādu pašu efektu, kā braucot ar velosipēdu, var panākt ar velotrenažieri,” uzsver sporta ārste Sandra Rozenštoka. Starp ceļa locītavas kauliem atrodas skrimslis, tas ir kā polsterējošais materiāls, kas sargā kaulus no berzes un bojājumiem. Skrimslī nav ne nervu, ne asinsvadu, un tas tiek barots tādējādi, ka šūnas tiek mazliet saspiestas un tad atkal atbrīvotas. Tieši šāds process notiek kājas saliekšanas un atliekšanas laikā, tātad, piemēram, braucot ar velosipēdu vai velotrenažieri.
Ja cilvēkam radušās līdzsvara problēmas, labāk izvēlēties velotrenažieri, nekā riskēt, izbraucot ielās ar velosipēdu.
Uz velotrenažiera var trenēties kādā sporta klubā, bet šādu ierīci var iegādāties un turēt arī mājās. Tā nav pārāk lēts prieks, tāpēc pavaicājiet draugiem, vai viņiem mājās nestāv kāds neizmantots velotrenažieris. Nav noslēpums, ka daudzi šo sporta ierīci iegādājas, ar lielu entuziasmu sāk lietot, taču drīz vien palaižas slinkumā un izmanto vien kā drēbju pakaramo.
Sandra Rozenštoka iesaka arī tā dēvēto velorulli vai stenda trenažieri, kurā iestiprina savu velosipēdu un var droši mīties, izvingroties telpās. Šādi trenējas velosportisti ziemā, kad nav iespējams to darīt ārā.