Vai medikamentu rezervēm jābūt Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā? Jučkoviča skaidro, kādam jābūt plānam “X stundai” 26

Vai nevajadzētu domāt par to, ka medikamentu rezerves krīzes situācijām ir vajadzīgas Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā – tajās vietās, kur ir reģionālās slimnīcas, kas būs pirmās, kuras būs “spiestas kaut ko uzņemt”, ja sāktos karš? Vai tās rezerves jāveido tuvu Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienestam, bet varbūt tām jābūt katrā aptiekā vai lieltirgotavā, piemēram, Daugavpilī?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Kuras dāvanas īpaši nes laimi un labklājību? 4 padomi labām dāvanām
Lasīt citas ziņas

“Pieredzes ir dažādas,” tā savu atbildi uz TV24 raidījuma “Dr.Apinis” vadītāja jautājumiem iesāka Latvijas farmaceitiskās asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča. Centralizētai jābūt droši vien “vadības sistēmai”, savukārt decentralizētām jābūt šīm te konkrētajām vietām, kur atrodas šīs medikamentu rezerves.

Jučkoviča pastāstīja par jaunāko informāciju no Igaunijas, kur tiekot veidota aptieku kartēšana. “Tātad aptieku kartēšana, kur konkrētas aptiekas ir šīs vietas, kuras ir tās, kur tiek veidotas rezerves. Un arī iedzīvotājiem ar laiku būs zināms, kurā vietā tad var saņemt šos medikamentus,” tā pastāstīja Juckoviča.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ir arī aicinājums iedzīvotājiem veidot mājas aptieciņu saprātīgā lielumā, jo hroniskam pacientam ir vajadzīgs šis savs medikaments vismaz mēnesim! Bet, protams, iedzīvotājiem nevajadzētu iegādāties medikamentus mūžīgai glabāšanai. Tāpēc ir arī šāda decentralizēta iespēja. Konkrēti ir runa par aptiekām. Un, protams, arī par to, ka lieltirgotavām, zāļu apgādes uzņēmumiem jāveido vēl kādas citas vietas, kurās šī uzglabāšana notiks,” tā komentēja Latvijas farmaceitiskās asociācijas izpilddirektore.

“Arī Ukrainas pieredze liecina par to, ka esot daļēji monopolstāvoklī kādam no lielajiem zāļu apgādes uzņēmumiem, nebija īpaši veiksmīgs šis variants tieši ar piegādēm, ar nodrošinājumu. Tāpēc droši vien vispirms ir jāveido plāns tam, kādā mēs paredzam šo sistēmu veidot, nevis vienkārši brīdī, kad pienāk kara stunda, mēs konstatējam: “Mums ir šādi…” Tā nevajadzētu būt,” uzsvēra Jučkoviča TV24 raidījumā “Dr.Apinis”, apspriežot medikamentu rezervju veidošanu Latvijā krīzes situācijām, tostarp gadījumam, ja sāktos karš.

Pilnu TV24 raidījumu “Dr.Apinis” variet skatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.