Iemesls aizdomāties 0
Inna Khamitova: “Ir svarīgi, lai masturbācija sagādātu baudu. Iemesls aizdomāties būtu, ja tā kļūst par vienīgo seksuālās dzīves veidu.”
A. un M. (38 un 40 gadi) nenojauta pie kā novedīs viņu jaunā spēle. “Mums patika skatīties, kā otrs sevi glāsta vai uzzināt, ka viņš to tikko darījis, tas bija aizraujoši. Bet laika gaitā mēs kaut kā nemanāmi attālinājāmies viens no otra. Un tagad pilnībā pārtraucām nodarboties ar seksu, katrs apmierina sevi,” saka Anna.
No saņemtās baudas viedokļa masturbācija piekāpjas parastam heteroseksuālam aktam ar tuvu partneri: tieši akts rada lielāko baudu, labāko izlādēšanos. Ideālā seksualitāte joprojām ietver mijiedarbību.
Pieaugušo seksualitāte ir nodarbe diviem cilvēkiem. “Ja partneri biežāk masturbē nekā nodarbojas ar seksu, tas nozīmē, ka attiecībās ir problēma,” saka Inna Hamitova. “Ja mēs masturbējam vairākas reizes dienā, tas var norādīt uz spēcīgu trauksmi.” Šajā gadījumā tā vairs nav seksuāla vēlme. Par to noteikti ir jārunā ar partneri vai pat psihoterapeitu.”
Aizlieguma gadsimti
“Antīkā pasaulē pret masturbāciju izturējās iecietīgi,” stāsta seksologs Igors Kons. “Grieķijā un Romā tai pat tika izgatavotas īpašas ierīces.
Tomēr latīņu valodā vārdam “masturbācija” ir neatzīšanas pieskaņa, jo tas burtiski nozīmē “apkaunot ar rokām”. Bībele stāsta, kā Dievs sodīja Onanu, jo viņš izlēja sēklu zemē. Daži pētnieki uzskata, ka domāta nevis masturbācija, bet pārtraukts dzimumakts. Un tomēr šis stāsts kalpoja par pamatu, lai baznīcu nosodītu masturbāciju.
Senajā Krievijā to sauca grieķu vārdā “malakija” vai slāvu “рукоблудие” un pielīdzināja velna izsaukšanai. Viduslaiku zinātne uzskatīja, ka sēkla nāk no limfas, bet limfu ražo smadzenes. Tas noveda pie secinājuma, ka pārāk bieža ejakulācija iztukšo smadzenes un izraisa dažādas slimības. Tā uzskatīja līdz XX gs. sākumam.
Pakāpeniski attieksme pret masturbāciju ir mainījusies uz labo pusi. Mūsdienu medicīna neredz masturbācijā draudus veselībai. Masturbācija tiek uzskatīta par seksuālās pašizziņas un baudas avotu, kas tomēr nevar pilnvērtīgi aizstāt normālas seksuālās attiecības.”
Avots: psychologies.ru