Vai mākslīgais intelekts saliedēs sabiedrību tādā pilsētā kā Rīga? 1
“Mākslīgajam intelektam jākļūst daudzvalodīgam. Globālajā pasaulē gan lielo, gan mazo valodu kopienām jānodrošina vienādas iespējas izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas,” uzstājoties Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU) 2. globālajā samitā “Mākslīgais intelekts labākai pasaulei” Ženēvā norādīja “Tildes” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, informē uzņēmums.
“Visiem cilvēkiem neatkarīgi no to dzimtās valodas jādod iespēja iesaistīties globālajā informācijas un zināšanu sabiedrībā. Valodas barjeru pārvarēšana un plašākas pieejas nodrošināšana informācijai ļaus veiksmīgāk risināt gan globālas, gan lokālas problēmas”, samita paneļdiskusijā pauda A.Vasiļjevs. Tāpat viņš uzsvēra, ka mākslīgajā intelektā balstītas tehnoloģijas var nodrošināt sabiedrības saliedēšanu daudzvalodu pilsētās, kā, piemēram, Romā vai Rīgā, kurās jau vēsturiski tiek lietotas vairākas valodas, Londonā, kurā daudzvalodība veidojusies imigrācijas rezultātā, vai arī divvalodu pilsētās, kā, piemēram, Strasbūra.
A.Vasiļjevs samita dalībniekus iepazīstināja ar Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas servisu Hugo.lv, kā arī prezentēja “Tildes” izstrādāto mākslīgā intelekta mašīntulku ES Padomes prezidentūrai. Tas plaši izmantots Igaunijas un Bulgārijas prezidentūru darba nodrošināšanai un tagad tiek ieviests Austrijas prezidentūras darbā.
Pēc ANO aģentūras ITU ģenerāldirektora Hulina Žao ielūguma “Tilde” kā vienīgais tehnoloģiju uzņēmums no Baltijas valstīm piedalījās samita diskusijās par mākslīgā intelekta nākotnes attīstību. “Tildes” mašīntulkošanas tehnoloģijas un virtuālie asistenti tika iekļauti spilgtāko mākslīgā intelekta sasniegumu ekspozīcijā.
A.Vasiļjevs bija viens no 100 pasaules IT jomas līderiem, kas kopā ar tādām pasaules līderiem kā uzņēmuma “Tesla Motors” līdzdibinātāju Īlonu Masku parakstīja ANO adresētu vēstuli par mākslīgā intelekta potenciālo apdraudējumu ieroču izplatībā.
Samits no š.g. 15.-17. maijam notika Šveices pilsētā Ženēvā. Tā mērķis – radīt platformu dialogam par mākslīgā intelekta attīstību, identificēt tā praktiskā pielietojuma piemērus un stratēģijas, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un sabiedrības ilgtspēju. Samitā tika formulētas stratēģijas, lai nodrošinātu mākslīgā intelekta tehnoloģiju uzticamu, drošu un iekļaujošu attīstību un taisnīgu piekļuvi to sniegtajiem labumiem.