Foto – Shutterstock

Vai krāšņumaugi ligulārijas arī ārstē? 0

Vai ligulārijas var izmantot ārstnieciskiem nolūkiem, piemēram, pret kaulu sāpēm? ILZE LAUCIENĒ

Reklāma
Reklāma
Nekad neizmanto šīs ciparu kombinācijas! Nosaukti 10 populārākie PIN kodi, kurus uzminēt pa spēkam būs ikvienam 6
Septiņi saldēti dārzeņi, kas jāiekļauj uzturā, lai uzlabotu holesterīna līmeni
“Ja viņiem patiesi interesētu mēs, “sabiedriskie” mediji pēdējās dienās runātu tikai par šo!” Hermanis neizpratnē par noklusēto informāciju
Lasīt citas ziņas

– Pēdējos gados cilvēki, meklējot brīnumzāles, par katru cenu cenšas atrast kaut ko vērtīgu krāšņumaugos, uzturā lietojamos garšaugos, lai gan mums tāpat jau ir gana daudz tradicionālo ārstniecības augu, – saka farmācijas doktore Vija Eniņa. – Ligulārijas ir krāšņumaugi, nevis ārstniecības augi, tāpēc nav ziņu par to ķīmisko sastāvu un iedarbību uz cilvēka organismu. Zinu, ka dažkārt no ziedošām ligulārijām gatavo spirta izvilkumu un kompreses lieto locītavu sāpju mazināšanai. Iespējams, augam ir pretsāpju un pretiekaisuma īpašības līdzīgi kā citiem kurvjziežu dzimtas augiem, bet apstiprinātas informācijas par iedarbību nav.

Dažas ligulāriju sugas, piemēram, Ligularia amplexicaulis, Ligularia przewalskii, izmanto tradicionālajā ķīniešu medicīnā. Augu stublājus, lapas un ziedus lieto iekšķīgi gremošanas traucējumu ārstēšanai, bet kompreses (no augu saknēm), ja ir sastiepumi un izmežģījumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.