Foto – Shutterstock

Vai lētie viedtālruņi var aizvietot dārgos? Izmēģinām jaunos viedtālruņus cenā līdz 170 eiro 4

Kaut slavenie viedtālruņu ražotāji izstrādā arvien jaudīgākus, izskatīgākus un inovatīvākus tālruņus, tie neaizmirst arī par lētajiem – tālruņiem līdz 200 eiro vai pat vēl lētāk. Arvien uzskatāmāk veidojas sava veida protesta forma pret arvien lielākiem un dārgākiem tālruņiem. Kā uz dārgo sugasbrāļu fona izskatās tālruņi no zemākā plaukta?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Testam izvēlējos lētučus, kuri tirgū laisti pavisam nesen. Tā nu manu uzmanību šoreiz piesaistīja pavisam svaigais 4,5 collu “LG K4”, gada sākumā Latvijā izlaistais 4,7 collu “Microsoft Lumia 550” un pērn rudens pusē izlaistais, Latvijā maz zināmais “ķīnietis” “Coolpad Modena”, kas arī testa dārgākais un ar 5,5 collu ekrānu pārliecinoši lielākais modelis.

Plastmasa, plastmasa, plastmasa

Jā, runājot par tālruņiem cenu diapazonā ap 150 eiro, velti būs cerēt savās rokās sajust tik brīnišķo metāla korpusu. Kā nu ne – tas acīmredzami sadārdzinās gala produktu, turklāt līdz pat nesen izziņotajam flagmanim “LG G5” neviens ražotājs vēl nebija izdomājis, kā metāla korpusa tālruni aprīkot arī ar lietotāja nomaināmu akumulatoru. Šajā ziņā plastmasas korpusa tālruņi ir daudz pateicīgāki – aizmugures vāciņu gandrīz vienmēr var noņemt un nepieciešamības gadījumā “izpumpējušos” akumulatoru lēti nomainīt. Pārsteidza gan “Modena”, kura balto, matēto vāciņu atvērt varēja, bet centīgie ķīnieši akumulatoru bija rūpīgi ielīmējuši savā vietā. Negatīvi, bet citādi – no ārpuses tas ir patiešām izskatīgs un atstāj pat trīs reizes dārgākas ierīces iespaidu. Tā matētais korpuss nodrošina neslīdēšanu, taču tas ir tik milzīgs, ka tas noteikti nav no ērtākajiem tālruņiem – darboties ar vienu roku ir ļoti sarežģīti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilšanos sagādā pavisam jaunais “LG K4”, kas Latvijā parādījās pirms pāris nedēļām. Tajā izmantotie materiāli un vizuālais izskats prieku nerada – viscaur lēta plastmasa. Uzbūves ziņā tālrunis gan ir ļoti labs – nekas nekrakšķ un negrab. Šai ziņā akmentiņš jāiemet “Modena” dārziņā, kas uzbūvēts krietni sliktāk – paspaidot tālruni, bieži vien iečīkstas lētā plastmasa, kas sākotnēji labo iespaidu paplucina.

Par jauno “Microsoft 550” grūti izšķirties – priecāties vai bēdāties? 12. janvāra “Latvijas Avīzē” izmēģinājām augstākās klases jaunos viedtālruņus, tostarp jauno “Microsoft” flagmani “950”. Tā uzbūve, izmantotie materiāli bija precīzi tie paši, kas manās rokās esošajam “550”. Priecājos, ka “550” uzbūvēts tik labi – nekas negrab, tā matēti melnais korpuss neslīd, ir ārkārtīgi ērts, taču bēdājos par “950”, kura izskats izrādās precīzi tāds pats kā piecas reizes lētākajam mazajam brālim.

Kamera, atmiņa, akumulators

Kamera ir otra lieta, kurā lētuči stipri iepaliek no dārgajiem monstriem. Pārliecinoši labākā kvalitāte un kameras darbība ir “Lumia 550”. To visu izdara vien 5 megapikseļu aizmugurējā kamera, kura pārliecinoši “ieliek kloķi” gan 8 MP “Modena”, gan 5 MP “LG” kamerai. “Modena” kamera bija visgrūtāk lietojama – noķēra katru mazāko rokas trīci. Nācās ļoti nopūlēties, lai attēls nebūtu izplūdis. Tikmēr “Lumia 550” attēla stabilizācija ir laba. Savus dārgos brāļus tā nepieviļ – konkurentus pārspēj. Vienīgi žēl, ka “550” zaudējusi citām “Lumia” raksturīgo malējo kameras īsceļa pogu, ar kuru var atbloķēt tālruni un uzreiz sākt darboties ar kameru.

Protams, lētie tālruņi nav aprīkoti ar milzīgām iebūvētajām atmiņām – visiem trim atmiņas lielums nepārsniedz 8 GB. Svarīgi – cik daudz no tā mēs varam izmantot savā labā, ja zināms, ka daļu paņem tālruņa darbināšanai vitāli svarīgās programmas? Vislabāk veicas “Microsoft” ražojumam, kuram no 8GB pieejami 5GB. “Modena” palikuši pāri 4GB, bet “LG” programmas apēd vairāk nekā pusi – palikuši vien 3 GB. Skaidrs, ka nāksies pirkt klāt atmiņas karti.

Reklāma
Reklāma

Lētajiem tālruņiem ļoti svarīgs ir kvalitatīvs akumulators, kas tālruņa izvēlē spēlē lielu lomu. Diemžēl nevaru apgalvot, ka apskatīto tālruņu akumulatori būtu galvas tiesu pārāki par dārgajiem brāļiem ar daudz jaudīgākām spēkstacijām. Labākā akumulatora darbība bija testa mazākajam “LG” tālrunim ar vismazākās ietilpības akumulatoru – vidēji aktīvā tālruņa lietošanā tas izturēja pat divas dienas līdz nākamajai uzlādei, kamēr “Coolpad” un “Microsoft” izvilka vienu dienu.

“Android” piedāvā vairāk funkciju

“Microsoft” ražotos produktus uzskatu par vienkāršākiem tālruņiem, vairāk funkciju piedāvā “Android” operētājsistēmas tālruņi. Tāpat arī joprojām nepamet sajūta, ka “Windows 10” nav līdz galam pabeigta operētājsistēma, kas nestrādā tik strauji, kā gribētos. “Lumia” gan vienīgā izslēgtā ekrānā rāda pulksteni un datumu, kas ir gaumīgi un noderīgi. Tikmēr gan “Coolpad”, gan “LG” piedāvā vairākus atbloķēšanas trikus, kas trūkst “Lumia”. “LG” arī savu lētāko tālruni aprīkojis tikai ar “LG” tālruņos sastopamo “Knock code” drošības sistēmu. Abiem “Android” tālruņiem ir arī interesantā “Smart lock” drošības sistēma – tālrunis jūt, ja esat tuvumā savām mājām vai automašīnas “Bluetooth” sistēmai.

“Coolpad” ir arī balss un sejas atpazīšana (manu seju gan neatpazina) u. c. funkcijas, kuras kopumā liek domāt, ka “Modena” lēti cenšas piedāvāt vismaz kaut ko no dārgo tālruņu piedāvājuma. “LG” vājā vieta – nav automātiska ekrāna spilgtuma regulēšanas. Visi trīs tālruņi jāuzteic arī par rūpēšanos par neredzīgajiem un vājdzirdīgajiem cilvēkiem, piedāvājot vairākas noderīgas funkcijas.

Lētie tālruņi cīnās uzteicami

Ja neņem vērā vien dramatiski vājāku kameru darbību, visādi citādi neredzu, kāpēc kādam būtu jākaunas par lēto viedtālruņu izvēli. Tie dara visu to pašu, ko dārgākie sugasbrāļi – nedaudz lēnāk, ne tik karaliski un skaisti, bet iznākums visiem ir viens.

LG K4 (129 eiro):

Plusi:

Daudziem patiks mazais tālruņa izmērs

Daudz funkciju

Akumulatora izturība

Mīnusi:

Izskats, izmantotie materiāli

Kameras darbība

Atmiņas izmērs

“Microsoft Lumia 550” (128 eiro):

Plusi:

Kameras darbība

Vienkārši lietojams

Ērts

Mīnusi:

Mazais funkciju un lietotņu skaits

Akumulatora izturība

“Windows 10” nepabeigtība

“Coolpad Modena” (168 eiro):

Plusi:

Izskats

Funkciju daudzveidība

2 SIM karšu vietas

Mīnusi:

Neērtums

Uzbūves kvalitāte

Kameras darbība

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.