VARAM Sugu un biotopu aizsardzības nodaļas vecākais referents Vilnis Bernards pēc paraugdemonstrējumiem norādīja, ka nepastāv juridiski ierobežojumi mērkaziņas medībām Latvijā, par labu atzīstot ideju, ka mērkaziņu varētu medīt, izmantojot putnusuņus. Savā atzinumā mērkaziņu medības ar putnusuņiem būtībā atbalstīja arī DAP. Savukārt LOB, sniedzot savu atzinumu, stingri iestājas pret mērkaziņu medībām, joprojām aizbildinoties ar to, ka šo mazo putniņu var sajaukt ar ķikutu, iebilstot pret absolūti visiem LATMA “par” argumentiem mērkaziņu medībām. LOB min to, ka Lietuvā un Igaunijā mērkaziņas medī ļoti nelielos apjomos, tāpēc neesot pamata uzskatīt, ka Latvijā medīs vairāk, tādēļ arī apgalvojumam, ka šis medību veids attīstīs medību suņu izmantošanu, neesot pamatots. 6
LATMA valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks uzsver, ka mērkaziņu medības ir estētiskas un arī ētiskas, tās uzlabo mednieka tēlu, kā arī medības padara “kulturālākas”. “Pašlaik man šķiet, ka LOB principā ir ieņēmuši negatīvu pozu, neklausoties mūsu argumentos, pieprasot no mums dažādas publikācijas un zinātniskas atsauces, bet paši savus argumentus balsta uz pieņēmumiem,” skaidro Haralds Barviks.
“Par nožēlu dažreiz man šķiet, ka LOB ir gatavi ziedot putnus, lai tikai saglabātu mednieku kā savu ienaidnieku. Grūti saprast LOB nostāju un argumentus. Kad medī daudz, ir slikti, kad medī maz – atkal slikti. Ja mednieks ir ieinteresēts kādā konkrētā medību veidā, tad sugas labā darīs daudz, un pasaulē šādu piemēru ir ne viens vien.”
Lēmums par mērkaziņas medību atļaušanu vēl ir jāpieņem.
Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu