Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Andreyug/SHUTTERSTOCK

Vai Latvijas nepilsonis var kārtot mednieka eksāmenu un iegūt mednieka apliecību? Atbild speciālists 2

Indulis Burka, “Medības”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Žurnāla “Medības” redakcija saņēmusi kāda lasītāja jautājumu, vai Latvijas nepilsonis var kārtot mednieka eksāmenu un iegūt mednieka apliecību.

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, tas ir iespējams, ja pretendents nokārto mednieka eksāmenu.

Vispirms personai jādodas uz kādu no mednieku skolām, jāapgūst attiecīgā programma un jāiemācās rīkoties ar šaujamieroci.

Valsts meža dienestā jānokārto kā teorētiskais eksāmens, tā pārbaudījums praktiskajā šaušanā, kā jebkuram, kurš vēlas kļūt par mednieku. Jāņem vērā, ka eksāmens notiek latviešu valodā un vispirms pietiekamā līmenī jāapgūst latviešu valodas prasme.”

Savukārt Ieroču aprites likuma 14. panta 6. punktā lasāms, ka Latvijas pilsonim, Latvijas nepilsonim, Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim un Eiropas Ekonomikas zonas valsts pilsonim, kā arī pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā saņēmušai personai, kurai ir Valsts meža dienesta izsniegta mednieka apliecība un uz kuru neattiecas šajā likumā minētie aizliegumi, ir tiesības ar Valsts policijas atļauju iegādāties, glabāt, pārvadāt un pārsūtīt medībām klasificētus B un C kategorijas garstobra gludstobra šaujam-ieročus un to munīciju un izmantot šos šaujamieročus medībās, treniņšaušanā, šaušanas sacensībās, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanai normatīvajos aktos par kaušanai paredzēto lauksaimniecības dzīvnieku aizsardzību noteiktajā kārtībā.

Savukārt 9. punktā noteikts, ka, sasniedzot 21 gada vecumu un ja uz personu neattiecas likumā minētie izņēmumi, ir tiesības ar Valsts policijas atļauju iegādāties, glabāt, pārvadāt un pārsūtīt medībām klasificētus B un C kategorijas garstobra vītņstobra šaujamieročus un to munīciju un izmantot šos šaujamieročus medībās, treniņšaušanā, šaušanas sacensībās, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanai normatīvajos aktos par kaušanai paredzēto lauksaimniecības dzīvnieku aizsardzību noteiktajā kārtībā.

Reklāma
Reklāma

Tādējādi Latvijas nepilsonim ceļš uz medniecību vispirms jāsāk ar valsts valodas apguvi pietiekamā līmenī. Pēc tam mednieka statusa iegūšana un iespējas medīt ir tieši tādas pašas kā jebkuram, kurš vēlas kļūt par mednieku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.