Vai Latvijas mežos rēc lauvas? Meža dienas Tērvetē 0
Jau par tradīciju kļuvušās “Meža dienas” Tērvetē šogad norisinājās 24.un 25.maijā, radot iespēju ģimenēm ar bērniem, kā arī klasēm un citiem interesentiem iepazīt mežsaimniecības nozari visā tās dažādībā. Arī šogad ar savu stendu pasākumā piedalījās Latvijas Dāmu mednieču klubs “Lady HUNT”, mednieku skola “Taurs”, uzņēmums “AAknives” un Latvijas Jauno mednieku klubs.
Radošās darbnīcas
Dāmu mednieču klubs pasākuma apmeklētājiem radošajās darbnīcās piedāvāja izgatavot dažnedažādas greznumlietas no kažokādam, ragiem un spalvām, tādējādi bērniem un pieaugušajiem parādot, ka medības ir kas krietni vairāk par medīšanu gaļas dēļ.
Kamēr meitenes sev varēja pagatavot raibus fazānu spalvu auskarus un brošas, puišiem tika piedāvātas meža ķēniņa staltbrieža raga rokassprādzes, rindā gaidītāji varēja aptaustīt Amerikas ūdeles, bebra, jenotsuņa un citu dzīvnieku kažokus, kā arī aplūkot dažādus galvaskausus un uzzināt, ka zobupastas reklāmas zvaigznes bebra zobi nav vis tik balti, kā to rāda televīzija.
Stendā atradās arī vairākas netipiskas ragu trofejas, kas kalpoja kā lieliski piemēri, ka medniekam nav par katru cenu jānomedī vispareizāk veidotie ragi, bet ka arī ar labi veiktu selekcijas darbu var tikt pie skaistas un unikālas trofejas.
Svilpes, taures, naži un mednieka eksāmens
Daudzu garāmgājēju galvas ieinteresētībā pagriezās, kad no stenda puses atskanēja pīles pēkšķēšana vai dīvainā rēkoņa, ko kāds nodēvēja par lāča, cits – lauvas izdotām skaņām, taču retais tajā pazina to, kā skan mežs, kad savu riesta laiku piesaka staltbrieži.
Savukārt mednieku skola “Taurs” un Latvijas Jauno mednieku klubs piedāvāja ikkatram iejusties topošā mednieka lomā un mēģināt rast atbildes uz dažiem jautājumiem, kuri jaunos medniekus sagaida eksāmena teorētiskajā daļā. Viszinošākie un centīgākie saņēma arī nelielas balviņas. Anri Anaņins no “AAknives” piedāvāja apskatīt un iegādāties darbarīkus, bez kuriem neiespējami iedomāties mednieka somu, – nažus. Bērniem tika paskaidrots, ka ar medību nazi, tāpat kā ar jebkuru citu instrumentu, jāapietas piesardzīgi, bet, rīkojoties pareizi, tas kļūs par lielisku palīgu dažādās medību situācijās.
Uz zaļās skatuves
Otrās dienas pēcpusdienā norisinājās medību suņu parāde, kur skatītājiem bija iespēja apskatīt gan Bavārijas asinspēdu dzinējsuņus, kas uz parādi bija ieradušies kuplā pulkā, gan Veimāras putnusuņus, Velsas un angļu springerspanielus, vācu medību terjerus un citas medībās izmantojamās suņu šķirnes.
Pēc parādes bērni un pieaugušie droši varēja doties iepazīties ar katru suni, aprunāties ar saimniekiem un lauzt reizi pa reizei dzirdēto stereotipu, ka medību sunim pēc dabas jābūt ļoti asinskāram, lai tas mežā varētu pildīt savas funkcijas. Kamēr apmeklētāji pēc parādes bužināja suņus, saimnieki plašāk pastāstīja par to apmācību un nozīmi medībās.
Mazliet vēlāk uz skatuves kāpa Dāmu mednieču kluba, Latvijas Staltbriežu piebaurotāju kluba un Latvijas Jauno mednieku kluba pārstāvji, kas skatītājiem īsā iestudējumā demonstrēja mednieka gada ciklu meža dzīvnieku un putnu skaņās, kas aizsākās ar mežirbes svilpošanu aprīlī un noslēdzās ar vārnu balsīm martā. Skatītāji varēja uzzināt, kad un kāpēc jāmedī, piemēram, vārnas un žagatas, vai ir vērts bīties no lauvu rēcieniem līdzīgajām staltbriežu balsīm mežā, un pēc iestudējuma doties uz Lady HUNT telti un apskatīt izmantotās svilpītes tuvplānā.