Vai Latvija varēja atļauties otro reizi trīs gadu laikā rīkot PČ hokejā? Komentē Armands Puče 15

Vai Latvija varēja atļauties otro reizi trīs gadu laikā organizēt pasaules hokeja čempionātu? Vai mums tas kā valstij bija nepieciešams? Viedoklis par šo jautājumu ir Armandam Pučem, žurnālistam un sporta procesu apskatniekam, to viņš pauda TV24 raidījumam “Uz līnijas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas
“Noliekam malā vārdu valsts, jo šādi pasākumi – tās ir privātas iniciatīvas.

Sabiedriskas organizācijas, kāda ir Starptautiskā hokeja federācija un kāda ir Latvijas Hokeja federācija, izdomā, ka grib to rīkot. Protams, kaut kādā brīdī arī valsts tiek iesaistīta.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī shēma ir ļoti rafinēta un atstrādāta cauri gadiem. Hokeja čempionātus nevienai valstij nespiež rīkot, to dara privātas organizācijas un tie ir uzņēmēji, – tas ir bizness, tā šā liela mēroga sarīkojuma aizkulises atklāj sporta apskatnieks.

Šiem uzņēmējiem liek iegādāties licences priekš čempionāta nosaukuma jeb tiesībām to rīkot. Tieši tāpat viņiem ir jāizdomā, kā viņi atradīs naudu un kā nopelnīs šai savai vēlmei.

Šajā ziņā vissliktākais ir tas, ka cilvēki kādā brīdī, kad pietrūkst naudas, tad izdomā – iesim pie valsts un teiksim: “Tur tas sarkanbaltsarkanais ļoti daudz spīdēs, un tāpēc valstij jāpalīdz, tā situācijas absurdumu ilustrē Puče.

“Nekādā gadījumā valstij nav jāmaksā! Tas, ka ietekme uz ekonomiku ir, – par to nav šaubu. Un ja šī ietekme ir liela, tad uzņēmējiem, kas šo pasākumu rīko, pašiem ir jāatrod veids, kas veidos stāstu par to, vai pasākums būs rentabls. Un tā nav valsts problēma,” atzīst Puče.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.