Foto-LETA
Foto-LETA
Foto-LETA

Vai Latvija piemērota sojas pupiņu audzēšanai? 0

“Kāpēc veikalos piedāvā samērā maz pupiņu, arī sojas šķirņu?” Elza K. Valmierā

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

LU Bioloģijas institūta Augu ģenētikas laboratorijas vadītājs Īzaks Rašals stāsta, ka soja tomēr ir dienvidu augs, un lielas ražas pie mums iegūt nevar, kaut arī mazdārziņos to var sekmīgi audzēt. Baltkrievijā ir īpaša firma, kas veido sojas šķirnes lielražošanai šajā valstī, bet tur ir šīs kultūras komerciālās audzēšanas ziemeļu robeža. Latvijā soja tā arī nav kļuvusi populāra, lai gan tradīciju veidošanās ne vienmēr ir skaidra – piemēram, kāpēc tikai pie mums saglabājas pelēko zirņu dievināšana? Tikmēr lietuvieši daudz plašāk maltītēm izmanto pupas…

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan pasaulē pupiņu šķirņu ir ļoti daudz, tās pārsvarā ir radītas audzēšanai siltākās zemēs, tādēļ Latvijā plašu sēklu klāstu nevar atrast. Svarīgi, lai tās būtu pietiekami agrīnas un paspētu ienākties mūsu ne pārāk garajās vasarās. Var mēģināt audzēt kādu no tuvākām ārvalstīm atvestu šķirni, tomēr pastāv risks, ka dienvidniecēm šeit vasara būs pārāk īsa. Pēdējos gados sēklu veikalos tirgo arī dažas lobāmo pupiņu šķirnes: ‘Borlotto’, ‘Bordo’, ‘Igolomska’, ‘Rocco’. Drošāk ir audzēt cukura jeb sviesta pupiņas (bez pergamentveida slāņa). Latvijā iecienītas ir sviesta pupiņas ar dzeltenām pākstīm un baltām sēklām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.