Tīmeklī izplatītā informācija ir patiesība vai pārpratums: vai Ķīna būvē laika mašīnu? 20
Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”
Nesen tīmeklī sāka izplatīties ne gluži oficiāli apstiprināta informācija, kas pauda, ka Ķīnas Augsto enerģiju fizikas institūts kopdarbībā ar privāto uzņēmumu Ruitai Technology izstrādā eksperimentālu ierīci nolūkā radīt tā dēvētās “kurmja alas” laiktelpas kontinuumā. Tīmekļa vietnē 6Park News it kā vēl joprojām varot mierīgi palasīties par šīs ierīces uzbūvi.
Vēstīts, ka tā spēj izkropļot laiku un telpu, pārvaldīt laika plūduma tempu, pārvarēt dažādas laika un telpas barjeras, kā arī to var izmantot – ne vairāk un ne mazāk! – ceļošanai laikā, starpzvaigžņu ceļojumiem, dzīves ilguma palielināšanai un tamlīdzīgi.
Sagaidāms, ka aparāts jau aptuveni gada laikā pēc vajadzīgā finansējuma saņemšanas spēs sekmīgi īstenot visus ieplānotos laiktelpas eksperimentus. 6Park News vēstīts, ka projekta iecerētāju komanda jau “sasniegusi vienošanos ar zinātniski pētniecisko grupu, ko veido Ķīnas Zinātņu akadēmijas labākie speciālisti un akadēmiķi”, kā arī jau parakstījusi vienošanos ar ķīniešu fiziķi un Nobela prēmijas laureātu Čārlzu Kuenu Kao, kurš esot “ļoti augstu novērtējis attiecīgo iekārtu”.
Pazīstami zinātnieki un uzņēmuma Ruitai Technology Development līdzstrādnieki arī pauduši, ka tīmeklī izplatījusies melīga viltus propaganda.
Tostarp daudziem tomēr licies dīvains fakts, ka minētais uzņēmums, kas dibināts tikai 2020. gada 31. decembrī, pats saviem spēkiem vispār spējis sarīkot tik vērienīgu sava projekta prezentāciju, taču tagad jau nezin kāpēc steidz vēstīt, ka patiesībā noticis kaut kāds dīvains pārpratums…