Vai jūtaties droši savā dzīvesvietā? 0

Juris Ancāns, 
22 gadi, pārdevējs:
 “Dzīvoju Lielvārdes novada Jumpravas pagastā. Jūtos droši, lai gan dažkārt te notiek dažādi negadījumi – kāds tiek piekauts, kādu sakož suns vai arī notiek avārija. Visvairāk man nepatīk naktī iet no stacijas uz mājām, it īpašu caur parku, kaut arī vietām ir apgaismojums.

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
“Neizslēdzu, ka tiks ierosināta lieta par novešanu līdz pašnāvībai.” Anna Sedokova tikusi intervēta saistībā ar Jāņa Timmas aiziešanu mūžībā 25
Lasīt citas ziņas

Tieši parkā visbiežāk uzturas agresīvi cilvēki. Arī no Jumpravas līdz Dzelmēm ir nedroši mērot piecus kilometrus, jo gadījies, ka suns izmūk no pagalma un uzbrūk. Manuprāt, drošākās vietas ir daudzdzīvokļu māju apkārtne un pagalmi. Pie mums tās ir Ozolu, Daugavas un Skolas ielas. Nedrošāk ir pie privātmājām vai kotedžām, jābaidās no nomaļām vietām. Lai būtu drošāk, jātur lielie suņi pie ķēdes.”

 

Dainis, 
49 gadi, atslēdznieks:
 “Dzīvoju Aizputē un varu justies gan droši, gan nedroši. Pilnībā drošs nevar būt par visu. Cilvēku drošību, pirmkārt, apdraud mūsu valsts vara un tās radītās sekas – valdošā bezatbildība un visatļautība. Vispirms jau redzam ielās klaiņojošus pusaudžus vai pat bērnus, redzam dzērājus, zinām par garnadžiem. Taču tas viss ir tikai sekas! Nevar droši justies valstī, kur tiesiskums pastāv tikai uz papīra. Lai būtu lielāka drošība valstī, jārunā par sabiedrības vienlīdzības veicināšanu, tiesiskumu un atbildību.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Einārs Ivanovskis, 
43 gadi, bijušais robežsargs:
 “Dzīvoju Viļakā un jūtos droši, jo tur, kur ir nabadzība, nav ko laupīt. Mūsu pilsētā par drošību rūpējas Valsts policija, novērošanas kameru nav, bet drošības sajūta tomēr ir. Vienīgi tumšā laikā ielu apgaismojums daudzās vietās slikts. Esmu bijis Ventspilī, man patīk tur ieviestā kārtība. Par drošību rūpējas pašvaldības policija, patruļas ik pa laikam redzamas. Savukārt Lietuvas pierobežas Sēlijā drošības, manuprāt, vispār nav, jo kaimiņu valsts sirotāji bieži ir veikuši ļaunprātīgas darbības. Lai palielinātu drošību Latvijā, ieteiktu palielināt policistu algas un iegādāties kvalitatīvas mūsdienīgas tehnoloģijas policijas darbam. Katra reģiona policistiem derētu arī viens helikopters.”

 

Rūta, 
20 gadi, studente:
 “Pašlaik dzīvoju Rīgā, Ķengaraga rajonā. Nejūtos droši, jo, manuprāt, lielākā daļa no kriminālajiem noziegumiem notiek tieši šeit, un arī cilvēki, kurus nākas sastapt ielās, bieži vien ir alkohola reibumā. Ķengaragā visvairāk manu drošību varētu apdraudēt cilvēki, kas lieto apreibinošas vielas. Droši jūtos tikai lielveikalos. Es justos drošāk, ja apkārt redzētu vairāk policijas darbinieku!”

 

Inga Studente, 
47 gadi, bezdarbniece:
 “Dzīvoju Valkas novada Ērģemes pagastā. Šeit jūtos pietiekami droši tādēļ, ka mūsu apkārtnē nav ļaunu cilvēku un zagļiem iekārojamu īpašumu. Esmu arī tālāk no intensīvas satiksmes. Manu fizisko drošību neapdraud nekas, varbūt īpašumu varētu “apciemot” zagļi. Uzskatu, ka visa mana apkārtne ir droša. Par citiem novadiem nemācēšu spriest, bet par nedrošāko uzskatu Rīgu un tās apkaimi. Par saviem mājokļiem cilvēkiem būtu jārūpējas un jādomā pašiem, bet par drošību ielās, pasākumos un citās sabiedriskās vietās – pašvaldības policijai.”

 

Fakti

* Drošības risinājumu kompānijas “G4S Latvia” janvārī sāktajā sociālajā kampaņā “Latvijas drošākā vieta” pirmajā vietā patlaban ir Grobiņas novads.

* Otrajā vietā ir Valmieras pilsēta, bet trešajā vietā – Talsu novads. Latvijas drošāko vietu kartē Grobiņas novadā atzīmētas 30 drošākās vietas, savukārt Valmierā 26, bet Talsu novadā – 25 vietas.

* Kopumā kartē “Latvijas drošākās vietas” tādas atzīmētas jau vairāk nekā 600, no kurām lielākais skaits tomēr atrodas Vidzemes pusē.

Reklāma
Reklāma

Avots: LETA

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.