Vai jau paspējāt iegādāties kārotās biļetes? 0
Jautāju mūsu lasītājiem, kurus XXI Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku pasākumus tie plāno apmeklēt un vai jau dabūjuši biļetes.
Kristīne, sekretāre: “Sestdien nopirku astoņas biļetes uz noslēguma koncertu Dailes teātra kasē. Četras biļetes par 15 latiem, četras biļetes par 12 latiem. Pašas dārgākās vai lētākās nemaz neprasīju. Stāvēju rindā no pieciem rītā. Kad ierados, man jau bija priekšā cilvēki, kas rindu aizņēmuši naktī, pat pārnakšņojot mašīnā, viņi bija rūpīgi sagatavojuši numuriņus līdz 50. Labi, ka tā, citādi nonestu jumtu! Kasi atvēra 11.00, es nopirku biļeti pirms vieniem. Vienu brīdi tika izsaukta policija, jo kāds vīrietis sāka koordinēt rindu, stāvot durvīs. Daži līda priekšā bez rindas, redzēju arī, kā tiek pirkta vieta rindā. Pāris cilvēki pat iemanījās astoņas biļetes nopirkt pie vienas kases un tikpat pie otras kases. Varu derēt, ka divas trešdaļas biļešu pārdos tālāk, tomēr kopējā atmosfēra bija brīnišķīga par spīti visam. Jutos jau kā Dziesmu svētkos. Kad sāka salt, padziedājām. Dailes teātra apkopēja mums pienesa kafiju. Milzīga kopības izjūta. Savā dzīvē neesmu izlaidusi nevienu noslēguma koncertu, tāpēc laikam ļāvos ažiotāžai. Televīzijā teica, ka droši vien ātri izpirks, jo, pateicoties internetam, visā pasaulē vienā brīdī varēs pirkt biļetes. Labi vien ir, ka nepaļāvos uz internetu. Sazvanītie radi teica, ka brīdī, kad es vēl stāvēju rindā, biļešu pirkšana internetā nemaz nebija iespējama.”
Irīna, reklāmas speciāliste: “Es nopirku četras biļetes uz noslēguma koncertu un tikpat uz deju koncertu. Mana draudzene dabūja man rindas numuriņu jau piecos no rīta. Es atbraucu vēlāk ar pirmo trolejbusu. Nobriedu šādai gaidīšanai jau nedēļu iepriekš. Tā bija tāda nervozēšana! Tieši pirms mums televīzijas žurnālisti uzrīkoja nepatīkamu ažiotāžu. Sāka intervēt biļešu pārdevēju. Katra sekunde taču paņēma biļetes!
Rindā bijām pirmajā piecdesmitniekā, tomēr jutām, ka biļetes iet uz beigām, jo četras vietas vairs blakus nevarēja dabūt – tikai pa divām, pa vienai izkaisīti.
Vēl nezinu, ar ko došos uz koncertiem. Iespējams, mans dēls pats dziedās. Ja ne, tad došu biļeti arī viņam un draudzenei.”
Maija Tālberga, SIA “Izklaides producentu grupa 7” un LR2 producente: “Visvairāk interesē noslēguma koncerts un visi deju koncerti. Bija plānots doties ar bērniem uz kādu no koncertiem. Diemžēl biļetes nepaspēju iegādāties. Biju apciemot apslimušo mammu laukos un piemirsu, kad sākas tirgošana. Tikai ziņās uzzināju, ka biļetes vairs nav pieejamas.”
Līva Dumpe: “Mani visvairāk interesē noslēguma koncerts Mežaparkā. Internetā mēģināju iegādāties biļetes, bet diemžēl vairs nebija iespējams nopirkt.”
Gita, doktorante: “Neesmu mēģinājusi iegādāties biļetes. Ja gadīsies tāda iespēja, došos uz atklāšanas vai noslēguma koncertu, lai gan tas, kā notiek biļešu pirkšana un pārdošana, absolūti nestimulē vēlmi iet uz koncertiem.”
Velta Rieksta, mūža stipendiāte, bijusi virsdiriģente, mūzikas pedagoģe:
“Es labprāt ietu uz ģenerālmēģinājumu. Man patīk vērot procesu, kā mācās dziesmas. Labākās vietas būtu vidusdaļā augšā, kas it kā skaitās sliktākās, taču kopkoris tieši labāk dzirdams. Priekšā vienā pusē labāk dzird altus un basus, otrā pusē labāk dzird tenorus, soprānus.
Tā kā ģenerālmēģinājums laikam notiks vakarā, tāpat kā noslēguma koncerts, tiem, kas nedzīvo Rīgā, ir apgrūtinoši tikt mājās. Dzīvoju Jelgavā, pašiem nav mašīnas. Turklāt man jūlijā būs jau 85 gadi, sliktāk dzirdu un redzu. Es labāk skatos televīzijā. Tad sejas pievilks klāt un nebūs neviena, kas stāv priekšā. Galu galā es nevaru atļauties maksāt 30 latus par biļeti.”
Silvija Grunte: “Mums abiem ar vīru pāri 80, tāpēc Dziesmu un deju svētkus skatīsimies interaktīvajā TV, cik vien tas būs iespējams.”
Fakti Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Avots: dziesmusvetki.lv |