Vai jācīnās par iespēju «Jauno vilni» rīkot Latvijā? 0
Vija Māra Vanaga Jūrmalā: “Man kā jūrmalniecei “Jaunā viļņa” norises laiks bija interesantiem pārdzīvojumiem piepildīts. Kopējā situācija pilsētā mainījās uz labo pusi. Gaisotne šeit bija kūrortpilsētas cienīga, un apkārt redzējām jaunākās pasaules modes vēsmas. Tiklīdz sākās festivāls, kāpa arī cenas, piemēram, produktiem Bulduru tirgū.
Visu pilsētu piepildīja zemeņu un suvenīru tirgotāji. Katrā ziņā es esmu par to, lai Jūrmalā notiek šovi, festivāli un dažādas sacensības, uz kurām brauc viesi gan no Krievijas, gan Rietumeiropas zemēm, jo tikai tad, ja pilsētā būs rosība, varēsim saukt to par īstu kūrortu. Vienīgi valsts un pilsētas tēla ziņā, domāju, ar “Jaunā viļņa” aiziešanu neko nezaudējam.”
Ance Brāzma Ogrē: “Nebūs liela nelaime, ja “Jaunā viļņa” Latvijā vairs nebūs. Manuprāt, mēs maz ko iegūstam no šā konkursa gan valsts tēla, gan finansiālā ziņā. Ar šo pasākumu tiek spodrināts Krievijas un tās popkultūras zvaigžņu tēls, bet Jūrmala pieminēta tikai kā norises vieta. Es pat nezinu, vai daudz skatītāju vispār pamana, ka tā ir Latvijas pilsēta. Ne Jūrmalai, ne Latvijai no tā nav arī pietiekami liela finansiāla labuma. Turklāt “Jaunā viļņa” muzikālā bezgaumība ir nomācoša un izpildījums briesmīgs – dziedātāji plāta mutes fonogrammu pavadījumā. Arī populārie dziedātāji, kuri festivāla laikā piedalās koncertos, pārsvarā izpilda novecojušu repertuāru.”
Dace Asare Rīgā: “No tā, ka “Jaunais vilnis” notika Latvijā, esam bijuši tikai ieguvēji. Visvairāk, manuprāt, tas deva mūsu mūziķiem, kuri, piedaloties konkursā, pavēra sev ceļu darbam Krievijas un citu valstu mūzikas tirgos. Arī es un mana ģimene sekojām līdzi Latvijas pārstāvju gaitām šajā sacensībā un pārdzīvojām gan par viņu veiksmēm, gan neveiksmēm. Turklāt neapšaubāmi “Jaunais vilnis” daudz deva Jūrmalas pilsētai. Lielā dažādu valstu mediju interese un tūristu pieplūdums noteikti ļāva nopelnīt vietējiem uzņēmējiem un nāca par labu arī pašas pilsētas attīstībai.”
Agnija Rjazanceva Skrīveros: “Nav par katru cenu jācenšas, lai arī nākamais “Jaunais vilnis” norisinās Latvijā. Mūsu valsts un Jūrmalas pilsētas tēla atpazīstamību tas diez vai ietekmēs. Valstīs, kuru auditorijai konkurss domāts, Jūrmalu kā kūrortu pazīst jau sen. Varbūt mazliet zaudēs Rīgas un Jūrmalas uzņēmēji, kuriem tūristu pieplūdums koncertu laikā ļāva krietni nopelnīt. Taču Latvijas ekonomiku kopumā tas diez vai ietekmēs. Muzikālā ziņā man “Jaunais vilnis” allaž bijis vienaldzīgs, tāpēc tā norisei televīzijā nesekoju.”
Uzziņa * 70% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka festivāla “Jaunais vilnis” norises vietas pārcelšana negatīvi ietekmēs Jūrmalas pilsētas attīstību; 17% uzskata, ka tas neietekmēs Jūrmalas attīstību, bet 4% uzskata, ka tas Jūrmalas pilsētas attīstību ietekmēs pat pozitīvi. * 50% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalstītu koncerta “Jaunais vilnis” rīkošanu Rīgā. Turpretī 15% “Jaunā viļņa” rīkošanu Rīgā noteikti neatbalstītu, savukārt 24% to drīzāk neatbalstītu. Avots: TNS Latvia/LNT veikta iedzīvotāju aptauja |