Foto – Shutterstock

Vai iespējams krasņikas pavairot ar sēklām? Atbilde lasītājai 0

Vai iespējams krasņikas pavairot ar sēklām? ANITA BALVU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Krasņikas (Vaccinium praestans) jeb Kamčatkas sārtogas sīkajām sēklām vajadzīga trīs mēnešus ilga stratifikācija vēsumā. Visvienkāršāk ir gatavās ogas tūlīt sekli, tikai piespiežot virskārtai, iesēt skābā substrātā (smiltīs un kūdrā) un kastītes ielikt neapkurināmā siltumnīcā. Pavasarī sēklas sāk dīgt. Aptuveni 3 cm garus sējeņus pārpiķē katru savā podiņā un pirmajā ziemā vēl atstāj neapkurināmā siltumnīcā. Tikai tad, kad stādiem veidojas cers un sāk augt sakņu atvases, droši var stādīt paliekošā vietā. Tas jādara, kad beigušās pavasara salnas.

Krasņiku pavairo arī ar sakņu atvašu atdaleņiem, noliektņiem, koksnainajiem spraudeņiem, kas atrauti no dzinumiem ar pēdiņu. Spraudeņus sprauž augusta sākumā. Dobi mulčē ar kūdru. Sakņoties sāk nākamā gada pavasarī, bet tas notiek gausi. Tikpat lēni, aptuveni pusotra gada laikā, apsakņojas arī noliektņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stādot dārzā, augus izvieto 10–15 cm attālumā, lai tie ar laiku nosegtu visu augsnes virskārtu dobē. Krasņika necieš pārstādīšanu. Tā ir tuva mūsu brūkleņu radiniece.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.