Āgjā (no sanskrita – “vadība, kontrole”) regulē un vada visas čakras, kas atrodas zemāk. Čakra atbild par to, kas notiek cilvēka dzīvē, koordinē visas apkārtesošās sfēras. Dod iespēju cilvēkam mainīt savu dzīvi, risināt problēmas, saprast cēloņus, sekas, atšķirt labo no sliktā. Palīdz izmainīt karmu un dzīvi. 0
Čakras krāsa – balta, caurspīdīga, gaiši zila.
Septītā čakra – Sahasrāra – atrodas ārpus cilvēka apziņas. Ja pirmās sešas čakras ir normalizētas, tad septītā čakra atvērsies automātiski.
“Ja grib piedalīties olimpiskajās spēlēs, vispirms vajag iemācīties staigāt, skriet, lēkt. Tāpat cilvēkam vispirms jārūpējas par pareiza dzīvesveida ievērošanu, un tikai tad var sākt domāt par čakru normalizēšanu,” uzskata Šiva.
Veselīgs dzīvesveids sastāv no:
1) diētas un sabalansēta uztura,
2) pareiza ūdens dzeršanas režīma,
3) regulārām fiziskām aktivitātēm,
4) aktivitātēm, kas rada prieku,
5) pastaigām svaigā gaisā,
6) apzinātas elpošanas.
Mainīsi scenāriju, mainīsies filma
“Cilvēkam ir nepareiza izpratne par to, kas ir čakras,” pārliecināts Šiva. “Piemēram, jūs skatāties filmu. To redzam uz ekrāna, kaut gan filmā esošais ir ierakstīts diskā. Ekrāns ir tikai atspoguļojums, bet filmas cēlonis atrodas citur. Tādā pašā veidā sakārtota mūsu dzīve – karmas atspoguļojums. Lai mainītu sižetu, jāmaina scenārijs. Ar to nodarbojas joga – zinātne par to, kā izmainīt karmu. Kamēr netiks izmainīta karma, nekādas pārmaiņas nepieredzēs arī čakras.”
“Jogā ir dažādu līmeņu prakses, metodes un paņēmieni, kas dziļāk pēta cilvēka apziņu, viņa dzīvi un iet tālāk, nekā cilvēki vispār spēj iedomāties. Tajā ietilpst Hatha joga, Prānājāma – zinātne par elpošanu, ājurvēda, kas palīdz sakārtot uzturu un dzīvesveidu, Džjotiša vēda – vēdiskā astroloģija, Vāstu Šāstra, kas palīdz iekārtot telpu ap sevi, Radža joga, Dhjānas jeb meditācijas māksla un citi praktiskie līdzekļi un garīgās prakses metodes,” paskaidro Šiva.
“Hatha joga, piemēram, ietver sevī ne tikai fiziskos vingrinājumus, bet arī to, kā, nodarbojoties ar savu ķermeni ar īpašu asanu (pozu) starpniecību, var ietekmēt apziņu, izmainīt karmu un savu dzīvi.”
“Ja cilvēks vēlas uzlabot savu dzīvi, jāseko vienkāršiem padomiem – jāievēro veselīga diēta, miega režīms, jāpraktizē apzināta elpošana. Meditācijas vingrojumi, kas paredzēti čakru normalizēšanai, nedarbosies, ja netiks pildīti šie priekšnosacījumi. Tas būtu tāpat kā ar cilvēku, kurš nespēj stabili stāvēt un staigāt, bet sapņo par spēju skriet,” salīdzina Šiva.
Cilvēka uzdevums
“Mūsdienu cilvēks piedzimis juku un konfliktu laikmetā (Kali Jugā). Šajā laika posmā piedzimst tie, kuriem ir negatīva vai sarežģīta karma. Tāpēc cilvēka dzīve lielākoties sastāv no ciešanām. Mūsu dzīves jēga ir iemācīties izmainīt savu karmu. Ja to nedarām, nākamā mūsu dzīve būs vēl zemākā līmenī. Ar laiku viss kļūst tikai sliktāk,” pārliecināts Šiva. “Laiks, kas jāvelta karmas izlabošanai, katram atšķiras. Ja cilvēks normalizē čakras, viņa dzīve automātiski uzlabojas. Protams, šo stāvokli pēc tam var arī sagraut,” brīdina Šiva un atgādina, ka čakru sakārtošana ir līdzeklis apziņas attīstībai, kas ir cilvēka uzdevums, lai padarītu savu dzīvi veiksmīgāku un laimīgāku.