Vai ierakstītu vēstuli drīkst saņemt cits cilvēks, nevis adresāts? 4
Vai ir pieļaujams, ka pastnieks ierakstītu vēstuli ļauj saņemt citam cilvēkam, kurš atrodas konkrētajā adresē, prasot parakstīties adresāta vietā (ja adresāts tobrīd nav uz vietas)? Kādi vispār ir noteikumi ierakstīta sūtījuma saņemšanai? Jautā Jana Liepājā.
“Mēs rūpējamies, lai ikkatrs sūtījums sasniegtu norādīto adresi un vēlamo adresātu. Tāpēc šajā situācijā jāņem vērā ierakstītu pasta sūtījumu izsniegšanas kārtība, ko paredz likums. Proti, ierakstītu vēstuļu korespondenci izsniedz adresātam sūtījuma brīdī, ja tās saņēmējs sastopams (šajā gadījumā ierakstītajā vēstulē) norādītajā adresē,” skaidro valsts AS “Latvijas Pasts” pārstāvis Matīss Rutks.
Gadījumos, ja adresāts nav sastopams norādītajā adresē, ierakstītais sūtījums adresātam tiek izsniegts Latvijas Pasta pakalpojumu sniegšanas vietā.
Ierakstītas vēstules piegāde norādītājā adresē citai personai nav pieļaujama. Izņēmums – ja šai personai noformēta pilnvara.
Ierakstītus pasta sūtījumus adresātam izsniedz, ja tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments vai cits dokuments, kurš izdots, pildot valsts pārvaldes uzdevumu, kurā norādīts attiecīgā dokumenta numurs,
izdevējs un derīguma termiņš un kurā ir dokumenta turētāja fotogrāfija, personas kods un personiskais paraksts. Saņemot ierakstītu pasta sūtījumu, adresātam un pasta darbiniekam, izsniedzot pasta sūtījumu, jāparakstās informatīvā paziņojuma zonā “Datums un paraksts”.