Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Vai hroniskas sāpes var ārstēt? 3

Vai apzīmējums “hroniskas sāpes” paredz to, ka tās nav izārstējamas? Kā skaidro algologs Mežals, tad hroniskas sāpes nebūt nenozīmē to, ka tās nevar izārstēt. Ir gadījumi, kad tās izdodas pilnībā izārstēt pat pēc vairākiem gadiem. Gadījumos, kad tas nav iespējams, visbiežāk tomēr var atrast veidus, kā tās mazināt un uzlabot dzīves kvalitāti.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku!
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Turklāt ārstniecības iespējas ir ļoti plašas – medikamenti, injekcijas un nervu blokādes, rehabilitācija un fizikālā medicīna, ķirurģiska ārstēšana, psihoterapija, komplementārā medicīna un citas. Bieži vien vislabāko efektu sniedz multiprofesionāla ārstēšana, kad komandā strādā ārsti, rehabilitācijas speciālisti, psihologi un citi speciālisti pēc nepieciešamības.

Ārstniecības procesu veiksmīgāku padara vairāki faktori, uzsver dr. M. Mežals:

CITI ŠOBRĪD LASA

• Sāpju cēloņa noskaidrošana – tas ļauj piemeklēt piemērotu pieeju un mazina stresu, kas saistīts ar neziņu.
• Pacienta iesaiste ārstēšanas procesā, kā arī gaidāmo ārstēšanas rezultātu apzināšanās. Diemžēl daļa cilvēku nevēlas iesaistīties savā ārstēšanas procesā un gaida “burvju risinājumu”. Tomēr jāņem vērā, ka tieši pacienta līdzestība, iesaiste procesā, tai skaitā dzīvesveida izmaiņas un atbildīga pieeja ārstēšanai, ir ļoti būtiska veiksmīgam rezultātam.
• Rūpes par veselīgu miegu un emocijām. Miega kvalitātes un psihoemocionālā stāvokļa normalizēšana ir ļoti nozīmīga, jo mums smadzenēs ir līdzīgas ķīmiskās vielas, kas atbild par sāpēm, miegu un emocijām, tādejādi, ja cilvēkam ir miega traucējumi un izteikts psihoemocionāls stress, hronisku sāpju ārstēšana ir ļoti apgrūtināta.
• Fiziskās aktivitātes – ir pierādīts, ka tās mazina sāpes un uzlabo emocionālo pašsajūtu. Tāpat arī uzturam ir nozīme sāpju mazināšanā.
• Darba un apkārtējās vides pielāgošana, kā arī līdzcilvēku atbalsts – kas ir īpaši svarīgi gadījumos, kad sāpes saglabājas ilgstoši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.