Mendi saglabājas 1–3 nedēļas. Visilgāk hennas zīmējumi saglabājas uz plaukstām un pēdām, visīsāko laiku – vietās, kur āda ir plāna, piemēram, uz ausīm.
Mendi saglabājas 1–3 nedēļas. Visilgāk hennas zīmējumi saglabājas uz plaukstām un pēdām, visīsāko laiku – vietās, kur āda ir plāna, piemēram, uz ausīm.
Foto – Marta Purmale

Vai hennas zīmējumi un citi ķermeņa izgreznošas veidi var būt veselībai bīstami? 0

Mūsdienās ļoti aktuāli ir hennas tetovējumi, tāpat arvien cilvēkus interesē arī tādas lietas kā pīrsingi. Ar zīmējumiem un dažādiem aksesuāriem cilvēki vēlas izrotāt savu ķermeni, bet, vai un kādu iespaidu tie var atstāt uz veselību? Konsultē “Veselības centra 4” Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikas dermatoveneroloģe Anda Apine.
Kas ir hennas tetovējums?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Hennas tetovējums ir alternatīva permanentajiem tetovējumiem. Uz ādas zīmējums saglabājas līdz pat mēnesim. Tas atkarīgs no hennas kvalitātes un tā, cik bieži šī ķermeņa vieta tiek mazgāta. Hennas pastu, ar ko veido tetovējumu, gatavo no hennas auga lapām. Ar dabīgo hennu veiktie zīmējumi var būt oranžā, sarkanīgā vai brūnā krāsā, tomēr tas ir arī atkarīgs no zīmējuma vietas uz ķermeņa, nožūšanas laika un individuālas ādas reakcijas.

Ietekme uz veselību

Dermatoveneroloģe Anda Apine skaidro, ka hennas tetovējums cilvēka veselībai nav kaitīgs, ja tā veidošanai tiek izmantota tīras un dabīgas vielas. Pretēji ir, ja izmanto melno hennu, kas uz ādas iekrāsojas melnā nevis brūnā krāsā. Tās sastāvā ir ķīmiskas vielas, kas var izraisīt alerģijas reakcijas un var veidoties kosmētiski defekti. Šādā gadījumā ir jādodas pēc palīdzības pie dermatologa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izvairītos no šādām nevēlamām ķermeņa reakcijām, pašam ir jābūt uzmanīgam. Dodoties uz salonu, lai veidotu hennas tetovējumu, ieskaties, kādā krāsā ir hennas pasta. Ja tā veidota no dabīgām, tīrām vielām, tai jābūt tumši zaļai, haki vai zaļgani brūnai, bet ne melnai.

Par pīrsingiem un to ietekmi uz veselību, dermatoveneroloģe Apine min, ka arī ar pīrsingiem cilvēkiem ir jābūt piesardzīgiem. Ir jārūpējas par to un nedrīkst būt nolaidīgs. Galvenokārt uzmanība ir jāpievērš salonam, kurā pīrsings tiek likts. To darot nesterilā vidē un neievērojot higiēnas prasības, var rasties infekcijas.

Durot pīrsingu, var būt novērojamas vieglas komplikācijas, kas ir brūces asiņošana vai iekaisums. Paaugstināta riska grupā ir cilvēki, kam ir HIV infekcija vai kas slimo ar diabētu.

Dažādas komplikācijas ir iespējamas arī atkarībā no pīrsinga lokalizācijas vietas.

Pirms procedūru veikšanas ieteicams ir pilnībā izpētīt iespējamās komplikācijas, kā arī procedūras laikā un pēc tās obligāti ir jāievēro visi higiēnas pasākumi!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.