Vai fotoradari uz ceļiem sevi attaisno?
 0

Anna Ogrē: “Es priecājos, ka ceļmalās parādījušies fotoradari, jo daudzi pārgalvīgi autovadītāji, baidoties no naudassodiem, sākuši braukt rāmāk. Ikdienā daudz braucu ar velosipēdu un, pateicoties fotoradariem, uz ceļa jūtos krietni drošāk.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

Turklāt autovadītāji sākuši baidīties pārsniegt atļauto ātrumu arī nomaļākos ceļos. Nesaprotu autovadītājus, kuri sūdzas, ka radari uzstādīti, lai no viņiem iekasētu lielas soda naudas – ja brauc pēc noteikumiem, nekādi sodi taču nav jāmaksā.”

 

Karīna Rīgā: “Kopš uzstādīti fotoradari, daudz uzmanīgāk sekoju līdzi, lai nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu. Domāju, ka fotoradaru uzstādīšana ir sevi attaisnojusi, jo redzu, ka arī citi autovadītāji uz ceļa kļuvuši disciplinētāki. Tomēr ne vienmēr tas nozīmē, ka uz ceļiem ir kļuvis drošāk, jo daudzi autovadītāji ir sākuši braukt pārlieku lēni, traucējot satiksmi vai, pamanot fotoradaru, strauji bremzē. Man nepatīk arī tas, ka fotoradari fiksē niecīgus pārkāpumus, par ko arī jāmaksā sodi. Ierēdņi un politiķi nav turējuši solījumu un laikus ieviesuši tolerances slieksni, pie kura pārkāpumu vēl neskaita.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jānis Mālpils novadā: “Es fotoradaru uzstādīšanu neatbalstu, jo tie fiksē arī vissīkākos pārkāpumus un pat par ātruma pārsniegšanu par pāris kilometriem stundā jāmaksā sods. Lai tik skrupulozi ievērotu ātruma ierobežojumus, vairāk jāskatās spidometrā nekā uz ceļu. Turklāt daudz esmu dzirdējis par gadījumiem, kad fotoradaru dēļ autovadītāji sodīti nepamatoti. Nedomāju, ka būtu jāmaksā sods, piemēram, par apdzīšanas manevra laikā pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu. Manuprāt, daudzviet ātruma ierobežojumi ir nepamatoti un ir tikai normāli, ka autovadītāji tur brauc ātrāk.”

Austra Rīgā: “Būdama kājāmgājēja, fotoradaru ieviešanu vērtēju atzinīgi. Tas padarījis vairākumu autovadītāju krietni uzmanīgākus. Latvijā ir pārlieku daudz agresīvu un trakulīgu autobraucēju, un, lai viņus iegrožotu, katrs līdzeklis ir labs. Cik zinu, ārzemēs fotoradarus izmanto jau sen un tie sevi attaisno, jo pārkāpumus fiksē daudz efektīvāk nekā ceļu policisti. Ar radariem, visticamāk, vismaz daļēji izskausta arī kukuļdošana ceļu policistiem.”

Māris Alūksnes novadā: “Vienmēr esmu centies ievērot ceļu satiksmes noteikumus, bet nesen, pateicoties fotoradaram, mani sodīja par pavisam nedaudz pārsniegtu ātrumu. Iespējams, biju aizdomājies un nesekoju līdzi spidometram, bet vienkārši centos iekļauties pilsētas satiksmē. Iespējams arī, ka pārkāpējs biju nevis es, bet man līdzās braucošais autovadītājs. Es fotoradaru rādījumiem neuzticos un sodu noteikti pārsūdzēšu. Jāatzīst gan, ka, pateicoties fotoradariem, daudz agresīvu braucēju sākuši baidīties rupji pārkāpt noteikumus un neatļaujas braukt ar pārāk lielu ātrumu. Tomēr es nedomāju, ka līdz ar fotoradaru parādīšanos uz ceļiem satiksmes negadījumu skaits būtu ievērojami samazinājies.”

 

Uzziņa

Fotoradaru ieviešanu atbalsta 
70% iedzīvotāju

43% iedzīvotāju uzskata, ka fotoradaru efektivitāte būtu daudz lielāka, ja to atrašanās vietas nebūtu zināmas.

37% uzskata, ka uz Latvijas ceļiem ir pārāk maz fotoradaru.

70% iedzīvotāju domā, ka fotoradari palīdz samazināt vidējo ātrumu uz ceļa.

67% norādījuši, ka tie palīdz samazināt korupcijas riskus ceļu policijā.

Reklāma
Reklāma

41% Latvijas iedzīvotāju ir viedoklis, ka fotoradari palīdz samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu.

Avots: SKDS

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.