“Vai esat kādreiz sajutuši, kā smird taromāts?” Veikala kasiere neapmierināta, ka visu dienu jāuzturas tik slikta aromāta tuvumā 83
Jau krietnu laiku taromāti, kuros varam nodot izlietoto dzērienu pudeles, ir kļuvuši par mūsu ikdienu. Tie, visticamāk, palīdz mūsu apkārtējo vidi padarīt tīrāku un samazina dabā nonākušo atkritumu apjomu, taču ir arī dažas neērtības, ar ko jārēķinās. Uz vienu no tādām portālam LA.LV norāda kāda veikala kasiere.
Viņa raksta: “Esmu kasiere veikalā. Netālu no kases stāv depozīta sistēmas punkts, kurā tiek nodotas pudeles. Vai esat kādreiz sajutuši, kā tas smird? Tur nonāk gan alus pudeles, gan limonādes – īpaši vasarā smaka reizēm ir neizturama. Visu dienu esot šī aparāta tuvumā, sajūtas nav patīkamas.”
Līdz ar to pamatoti rodas jautājumi, vai un kā no tā varētu izvairīties? Varbūt sabiedrību jārosina izmazgāt nododamās pudeles? Vai ir kādi risinājumi? Šos jautājumus uzdevām SIA “Depozīta Iepakojuma Operators”.
Uzņēmums norāda, ka taromāta kopšana ir paredzēta atbilstoši ražotāja instrukcijām, taču viņi iesaka tirdzniecības vietām kopšanu veikt ar noteiktu regularitāti, lai izvairītos no nevēlamas smakas un citām higiēnas problēmām.
“Taromātu ražotāji visās tirdzniecības vietās ir veikuši veikala darbinieku apmācības par taromāta apkalpošanu. Līdztekus sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) jau 2022. gadā izstrādājām ieteikumus labai higiēnas praksei depozīta iepakojumu pieņemšanas vietās, kā arī ieteikumus iepakojumu uzglabāšanai,” informē SIA “Depozīta Iepakojuma Operators”.
Uz jautājumu, vai taras nodevējiem būtu jāskalo izlietotās pudeles, uzņēmums norāda, ka iepakojuma izskalošana nav obligāta prasība, taču, lai izvairītos no dzērienu atlieku iztecēšanas somā, automašīnā, taromātā vai veikalā uz grīdas, kā rezultātā var veidoties nevēlamas smakas, ieteicams iedzīvotājiem izskalot tos iepakojumus, kuros bijuši iepildīti tādi dzērieni kā alus, sulas un citi saldie dzērieni.