Vai esam nodzīvojušies līdz tam, ka skolēniem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu? 112
Skolas pedagogi, direktori redz kopējo situāciju. Vai mēs esam nodzīvojušies tiktāl, ka skolēniem ir tikai tiesības, bet vairs nav nekādu pienākumu; vai skolotāju prātos sēž, ka “Nedod, Dievs, ka pacelšu balsi!”? Šādu jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Gunai Pudulei, Rīgas Teikas vidusskolas direktorei.
Mūsdienās, protams, vairs nav nekas tāds iedomājams kā uzšaut skolēniem ar lineālu pa pirkstiem, bet vai šī nav tā problēma, kāpēc skolēni nu sajutušies tā, ka viņiem viss ir atļauts, vaicā raidījuma vadītājs.
Pudule atzīst, ka skolotāji patiešām mūsdienās baidās pat pateikt kaut ko nepareizu, tas daudziem pedagogiem aplauž spārnus strādāt stundās.
“Visu laiku ir jāpiedomā pie lietām, kuras traucē darbu. Vai tik es nepaskatīšos kaut kā tā, ka liksies, ka es skatos dusmīgi vai tamlīdzīgi. Tas ierobežo skolotāja brīvības sajūtu strādāt, izvēlēties metodes, protams, šeit nav runa par agresiju,” norāda Pudule.
Runājot par likumiem, Teikas vidusskolas direktore atzīst, ka viens ir ierakstīt likumā, otrs sekot līdzi tam, kas tad notiek, ja to likumu nepilda – šeit, šajā jomā, mums gan nekas nav sakārtots.