Foto – Shutterstock.com

Vai erotikai ir vieta pirtī? 0

Vēlos parunāt par plikumiem pirtī. Par kailumu. Kāpēc to tik dažādi uztver? Vai seksualitātei un erotikai ir vieta pirtī? Kādas ir šīs kailuma mācības?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Seksologs Arturs Šulcs uzsver, ka kailums joprojām ir milzīga problēma ļoti daudziem, neraugoties uz to, ka mūsdienās gandrīz nekas vairs nav tabu. Tomēr daudziem joprojām tas, kas tur lejā, ir kaut kas nelegāls, to labāk nepieminēt. Te nav runa par seksualitāti, bet gan par sava ķermeņa pieņemšanu, izzināšanu. Ne vienam vien ir pat kauns sevi apskatīt. Vīrietis varbūt vēl papēta savu locekli, ejot čurāt, bet sieviete bieži vien pat nezina, kā īsti izskatās viņas dzimumorgāni. Atrāda ginekologam, bet pati nemaz nepalūkojas. Jo vecāki mācīja, ka tā nav labi.
Pirts ir vieta, kur trenēties pieņemt sevi tādu, kāds esi. Vari būt kails kopā ar citiem, neveicot nekādas seksuālas darbības. Tā ir iespēja mācīties veidot cieņpilnu attieksmi pret ķermeni, apzināties, ka tā ir vērtība.

Pirtnieku viedokļi

Dainis un Zanda Priednieki no Ropažiem

Zanda un Dainis teic, ka viņu pirtī ir bijuši arī nepieredzējuši cilvēki, kuri kautrējas un baidās no kailuma. Taču, ja pirtnieks izturas brīvi un dabiski, arī peramajam sava kailuma pieņemšana ir tikai laika jautājums, turklāt tam nevajag stundas, tas notiek ātri. Kautrīgums pāriet, cilvēks kļūst brīvāks.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja tā padomā, jebkuru darbību, ko veic pirtnieks, masieris, ārsts vai jebkurš cits profesionālis, kurš strādā ar ķermeni, taču varētu iztulkot neķītri. Pirtī peramais ir pliks, un puspliks pirtnieks strādā ar viņa ķermeni. Ja nu kādam prātā būtu iesēdies kas tāds, jebkurā situācijā varētu ieraudzīt ko nelāgu,” teic Dainis un piebilst, ka pirtnieks parasti ir tērpies speciālos pirtssvārkos vai citādi piesedzies.

Ir ētikas kodekss, kas nosaka, ko pirtnieks drīkst darīt, ir ķermeņa zonas, kuras nedrīkst aizskart. Pastāv arī nerakstīti likumi. To visu viņi ievēro.

“Bet man kā pirtniekam par kailumu pat domāt nav laika, jo ir cita prioritāte. Katrai pirtij ir kāds uzdevums – ko cilvēks vēlas tajā saņemt, un pirtniekam svarīgākais ir to piepildīt,” – tā Dainis.

Zanda atzīst, ka reizēm pat neatceras, kā izskatījās peramā ķermenis, jo koncentrējusies uz to, lai cilvēks labi justos, ne par ko citu nav laika domāt.

“Ja redzu, ka cilvēks ir kautrīgs, skrubēšanu sāku ar muguru. Uzlieku slotiņas uz galvas – tā peramajam rodas mānīga sajūta, ka viņu neredz,” teic Zanda.

Ja kāds kautrējas vai atrodas pirtī pirmo reizi un grib iet peldkostīmā, viņa izstāsta, ka tad ķermeni nevarēs tik labi iemasēt ar skrubi vai medu, līdz ar to cilvēks negūs visu iespējamo labumu. Zanda tad piedāvā aplikt paladziņu.

“Parasti gan tas nepieciešams tikai rituāla sākumā, cilvēks ātri vien liek paladziņu nost – tomēr gribot iet pa pliko. Manā pieredzē ir bijuši arī gadījumi, kad peramajam rodas erekcija. Nepievēršu tam uzmanību, klusām uzlieku virsū slotiņu,” pasmaida Zanda

Priednieku pirtī tiek pērti arī pāri. Zanda un Dainis ir pamanījuši, ka pēc šādas pāra pirts abi cilvēki kļūst tuvāki, brīvāki, labāk sajūt viens otru.

Reklāma
Reklāma

Anita Reščenko no Aglonas novada

Man no bērnības bija priekšstats, ka kailam būt ir kauns. Pagāja laiks, kamēr varēju pieņemt sevi tādu, kāda esmu. Tam palīdzēja semināri, nodarbības, ko apmeklēju. Gājām pirtī bez peldkostīmiem – tolaik man tas bija notikums. Sapratni paplašināja tantras seminārs, ko vadīja pasniedzējs no Indijas. Ķermenis ir dievišķa dāvana, apbrīnojams Meistara darbs. Kad cilvēks man pirtiņā uztic savu ķermeni, uzskatu, ka pieskaros Meistara darbam. Visas ķermeņa daļas ir svētas. Turklāt pirtī pieskaros ne tikai ķermenim, bet arī dvēselei.

Es vispār nedomāju par kailumu, pirtī ir citādas attiecības. Te vairs nav ne sieviešu, ne vīriešu, lomu nespēlē statuss sabiedrībā vai bagātība. Aiz durvīm paliek visas maskas un aizspriedumi. Es pateicos cilvēkam, ka viņš man uzticējis visdārgāko – savu ķermeni. Pie ieejas manā pirtī ir uzraksts: “Ienākot šajā telpā, tu esi gaisma un mīlestība.”

Visu rakstu un sarunu ar seksologu Arturu Šulcu lasiet žurnāla “36,6 °C” marta numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.