Vai Dziesmu un deju svētki dod arī ekonomisko ieguvumu? “Līdz šim tas nav vēl vērtēts!” 46
Citu pasākumu aprēķinos ir iekļauts, ko rīkotājs iegūs no visa – restorāni, viesnīcas, tūrisms – bet ko dod Dziesmu un deju svētki, vai tie dod kādu ekonomisko labumu valstij, jo tie tomēr ir obligāti valsts budžetā ieplānojama lieta, dotējama lieta. Šie 40 000 dalībnieku, vēl no ģimenes brauks skatīties koncertus, tas dos ekonomisko uzrāvienu šai nedēļā?
Uz šiem jautājumiem TV24 raidījumam “Uz līnijas” atbildēja Eva Juhņēviča, Rīgas pilsētas izpilddirektora padomniece: “par izdevīgumu un ieguvumiem varēsim parunāt augustā, kad visi gali būs savilkti kopā. Bet izšķir divas lietas, ja mēs runājam par tāda mēroga pasākumiem kā pasaules čempionāts hokejā vai rudenī būs pasaules čempionāts skriešanā, vai festivāls Positivus – šajos pasākumos ļoti svarīgi pilsētai ir, lai izlemtu par atbalstu un par pilsētas līdzdalības pakāpi. Viennozīmīgi tas ir ekonomisks ieguvums gan mūsu uzņēmējiem, gan visai pilsētai.”
Savukārt, ja runājam par Dziesmusvētkiem, lai kuros rāmjos, lai kā mēs mēģinātu tos likt, mēs Dziesmusvētkus nevaram tajos ielikt – patiesībā arī uz šo svētku nedēļu Rīgas pašvaldība sagatavošanā, organizēšanā, visā, kas attiecas, lai svētki būtu sekmīgi, pilsēta kopā ar rīkotājiem, visiem dienestiem, visās aktivitātēs, kas ir vērstas uz rīdziniekiem, – pilsēta tērē vairāk nekā miljonu, norāda Juhņēviča.
Viņa atzīst, ka “protams, ka mēs paredzam, ka svētku dalībnieki, kas ir ieradušies galvaspilsētā, ja viņiem būs brīvāks brīdis, viņi apmeklēs kafejnīcas, tās būs pilnas, televīzijas ekrānos būs koncerta translācijas.”