“Vīruss ar mums paliks ļoti ilgu laiku, iespējams, pat uz mūžu!” Infektoloģe par to, vai Covid-19 kļūs par sezonālu prādību 67
Jaunais koronavīruss ir ar mums uz ļoti ilgu laiku, “ja ne uz mūžu”, tā kanāla RīgaTV 24 speciālizlaidumā par Covid-19, atbildot uz jautājumu – vai Covid-19 var kļūt par sezonālu parādību? – sacīja Ludmila Vīksna, RSU profesore, infektoloģe.
Viņa skaidroja, ka tas, ka vīruss ir ar mums uz ļoti ilgu laiku, “ja ne uz mūžu,” par to viņai šaubu neesot.
Vai šis vīruss kļūs par sezonālu parādību, par to vēl esot ļoti grūti spriest, jo patlaban ir citi apstākļi, kas veicina vīrusa izplatību.
Tāpat arī jāņem vērā, ka apkārt mums ir daudz citu vīrusu – akūti respiratorie vīrusi, zarnu infekciju vīrusi, kuriem sezonalitāte pēc būtības nav, bet “ir mūsu uzvedības izmaiņas,” sacīja Vīksna.
“Piemēram, ja mēs braucam pa upi ekskursijā un iedzeram upes ūdeni, tad mēs varam ar kaut ko saslimt. Bet ziemā mēs pa upi nebraucam, tāpēc mazāk slimojam,” atzīmēja Vīksna.
Komentējot to, vai šo koronavīrusu mēs varam uzskatīt par patlaban dominējošo, Vīksna norādīja, ka mēs jau esam pieraduši, ka rudens, ziema un pavasaris ir akūto respiratoro slimību sezona, bet šobrīd tā nav. Kāpēc?
Tāpēc, ka mēs visi aizsargājamies, atrodoties tālu viens no otra, slimi apkārt nestaigājam. Proti, ievērojam visu to, ko speciālisti iepriekš bija lūguši gripas laikā.
“Tas tikai parāda, cik efektīvi ir tie pasākumi,” atzina Vīksna.