Vai policijai bieži sniedz viltus informāciju par bezvēsts pazudušajiem? Ir trīs veida šādu cilvēku ar neskaidru rīcības motivāciju 1
Vai policijai bieži nākas saskarties arī ar viltus informāciju cilvēku pazušanas gadījumos? Vai cilvēki bieži meklē palīdzību paralēli arī pie kādiem zīlniekiem, šarlatāniem, kas sniedz kaut kādu greizu informāciju šiem cilvēkiem, un tad radinieki mēģina pārliecināt policiju, ka jādodas tieši tur? Šis ir raidījuma “Uz līnijas” jautājums Irinai Brūniņai, biedrības “Bezvēsts.lv” pārstāvei un juristei.
“Runājot par dažādiem ziņojumiem par to, ka es laikam zinu, kur persona atrodas, es uzreiz gribētu pabrīdināt visus cilvēkus: ja nu jums kāds ir pazudis un jūs meklējat viņu, ļoti uzmanīgi jāutver visu informāciju, kas nāk no ārienes,” saka Brūniņa, piebilstot, ka patiesi
Tas, saprotams, aizkavē meklēšanas pasākumus vai arī būtiski kavē policijas darbu.
Juriste atzīst, ka pērn bijis viens un šogad viens – Justīnes lietas – gadījums, kas izskanējis plašāk. Viņai diemžēl arī nav saprotams, kādu motīvu vadīti šie cilvēki sniedz nepatiesu informāciju.
tur un tur klaiņojot, pilnīgi neizprotot, vai tas ir tas cilvēks, vai viņi redzēja vai neredzēja. Kad sāk pārbaudīt šo informāciju, kurš ziņoja, šie cilvēki pazūd.
Trešais traucēklis policijas darbā ir šarlatāni-ekstrasensi. Brūniņa atzīst, ka