Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – FIZKES/SHUTTERSTOCK

Vai atceries savus sapņus? Tas varētu kaut ko pateikt par garīgo veselību 20

Ja pamostaties ar spilgtiem sapņiem, kas virmo ap jūsu galvu, iespējams, ir pienācis laiks padomāt par labklājības atjaunošanu. Sapņot un atcerēties sapņus ir normāli, taču, ja pēkšņi pamanāt, ka atceraties tos ļoti spilgti un, iespējams, tie kļūst arvien saspringtāki, jums nevajadzētu to ignorēt, vēstīts “Metro”.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Dr Ketrīna Hola, “Happy Beds” miega psiholoģe, saka, ka starp sapņiem un garīgo veselību pastāv saistība. “Ir daudz iemeslu, kāpēc jūs, iespējams, atceraties savus spilgtos sapņus, kad esat stresa stāvoklī,” viņa saka. “Pirmkārt, ja jūsu kortizola līmenis ir augsts, jūsu miegs, visticamāk, visu nakti būs saraustīts.”

“Apvienojot to ar faktu, ka šīs pamošanās, visticamāk, notiek laikā, kad ir spilgti sapņi, ir lielāka iespēja, ka tie paliks jūsu īstermiņa atmiņā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūs, iespējams, slikti pārvaldāt savu stresa līmeni. Ketrīna turpina: “Turklāt, kad jūsu kortizola līmenis ir augstāks, jūsu emocijas, visticamāk, būs spēcīgākas un intensīvākas. Tā kā sapņi bieži atspoguļo jūsu emocionālo stāvokli, tie, visticamāk, būs intensīvi, reālistiski vai spilgti.”

Daudzi pētījumi liecina, ka sapņošana faktiski var darboties kā mehānisms ikdienas dzīves stresa pārvarēšanai, viņa skaidro.

Tātad, ja novērojat, ka redzat spilgtākus un intensīvākus sapņus, tas varētu būt veselīgs veids smadzenēm, kā mēģināt apstrādāt un izprast saspringtos notikumus, kas notiek jūsu dzīvē, kad esat nomodā.

Saistība starp stresu un sapņu atcerēšanos var atšķirties. “Dažiem cilvēkiem var šķist, ka viņu sapņi ir spilgtāki, kad viņi ir saspringti, savukārt citiem viņu sapņus var būt grūtāk atcerēties,” saka Ketrīna.

“Tomēr ir daži faktori, kas var ietekmēt to, vai varat atcerēties savus sapņus, piemēram, emocionālā labklājība un pārvarēšanas mehānismi.” Ja jūsu smadzenes izmanto spilgtus sapņus, lai apstrādātu stresu, visticamāk, jūsu smadzenes nerada pārvarēšanas mehānismus nomodā.

Viņa iesaka meditēt, rakstīt žurnālus un pašapliecināties, kas var novest pie mazāk intensīviem un spilgtiem sapņiem.

“Jūsu sapņa veidu var ietekmēt arī jūsu psiholoģiskā labklājība,” viņa piebilst. “Ja nomodā izjūtat augstāku stresa līmeni, visticamāk, naktīs piedzīvosiet spilgtus, satraucošus un negatīvus sapņus. Tomēr, ja reālajā dzīvē neesat stresa stāvoklī, jūs, visticamāk, piedzīvosit pozitīvus sapņus.”

“Tāpat kā daudzos psiholoģijas aspektos, lai izprastu saikni starp sapņu atcerēšanos un labklājību, ir jāapsver vairāki faktori un jāskatās uz indivīda pieredzi un psiholoģisko stāvokli kopumā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.