Covid-19 vakcīna.
Covid-19 vakcīna.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vai ārsti-šarlatāni sastopami arī Latvijā? “Šprice, adata, pacients un kaut kāds apgaismojums – diemžēl ir šādi pakalpojumu veicēji!” 2

2023. gada nogalē bija ziņa dažādos Latvijas medijos par to, ka sociālo tīklu vietnē Instagram kāds plastikas ķirurgs solīja klientu dibenus padarīt tvirtus – tas desmitiem pacientu Kalifornijā izraisīja dažādas infekcijas, rētas vai traumas. Ārsts Arians Movalvi, kas pazīstams arī kā La Guna, viņam ir 80 000 sekotāji sociālajos tīklos – šeit nav runa par pagātni, bet tā laikam ir arī mūsdienu problēma, ka ir arī ārsti šarlatāni, spriež TV24.

Reklāma
Reklāma
Interpols lūdz sabiedrības palīdzību 46 mirušu sieviešu identificēšanai – viņu mirstīgās atliekas atrastas Eiropā 3
Smieties vai raudāt? Ikšķiles iedzīvotājus pārsteidz redzētais – bedres uz grants ceļa “lāpa” ar asfalta klucīšiem 25
Kokteilis
“Ardievu, Liepāja!” Mūziķis un koncertu rīkotājs Luijs Fonteins pametis vēju pilsētu, veltot tai skumjus atvadu vārdus 25
Lasīt citas ziņas

Vai tā ir arī Latvijā problēma, uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildēja Ansis Ģīlis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas plastikas ķirurgs. “Paldies Dievam, ja runājam par ķirurģisko pusi, tad ārsti, kas praktizē bez sertifikāta, pēdējos gados tiešām nav konstatēti, vai arī nav informācijas, ka būtu nelegālas klīnikas. Protams, ir skaidrs, ka, lai ārstniecības iestādi uzturētu un lai varētu veikt veikt ārstniecības pakalpojumus narkozē, ir nepieciešama aparatūra, ir nepieciešams personāls, kas to māk izdarīt, līdz ar to tā būtu noziedzīgas darbības veikšana grupā.”

Ja runājam par injekcijām, kurām nav nepieciešams nekas papildu un tehniski tikai šprice, adata, pacients un kaut kāds apgaismojums, lai redzētu, kur izdara dūrienus, tad tas ir cits stāsts, atzīst Ģīlis, norādot, ka tiešām ir šādu pakalpojumu veicēju, kas nav sertificēti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja viņi nav sertificēti, tad, pirmkārt, diezgan droši, ka viņi nestrādā ārstniecības iestādēs, jo jebkurā ārstniecības iestādē tas būtu lieks risks uzņemties nodarbināt šādu cilvēku. Otrkārt, ja jebkāda veida ar injekcijas ar preparātiem, kuriem ir ilgstoša iedarbība un kas ir paliekoši organismā, tiek veiktas vietā, kas nav ārstniecības iestāde, tas nes līdzi ļoti daudz drošības risku pacientiem,” brīdina ķirurgs.

Ārstniecības iestādēm ir sertifikācijas prasības, kas garantē tīrības ievērošanu, higiēnas ievērošanu, materiālu izvēles protokolus; ārstniecības persona, kas veic šādas manipulācijas un ir apmācīta un sertificēta, viņa var atbilstoši aktuāliem pasaules standartiem veikt šīs te manipulācijas un tādai ir pieejama pasaules standartiem atbilstoši materiāli, ko viņa var legāli iegādāties, tāpat viņa arī zina, ko darīt, ja kaut kas aiziet ne pēc plāna. Diemžēl medicīnā tā ir, brīdina speciālists.

Projektu “Uz Līnijas. Dzīvesveids” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2024

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.