Vai antiperspiranti ir kaitīgi, veicina vēža rašanos? 0
Vai tā ir taisnība, ka antiperspiranti veicina krūts vēža un vairāku citu slimību rašanos? AIGA BAUSKĀ
Lai novērstu pastiprinātu svīšanu, vispirms jāpārliecinās, vai problēmu nav izraisījusi kāda iekšķīga vai neiroloģiska slimība. Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anna Bērziņa atzīst, ka katrai ķīmiskai vielai var būt kāds blakusefekts un potenciāli kaitīga izpausme, taču, lietojot to pēc ražotāja instrukcijas, nekas ļauns nenotiks.
Kaut gan nav pārliecinošu pierādījumu antiperspirantu nelabvēlīgajai ietekmei, var izmantot dabisko kalnu kristālu dezodorantu, kas nenosprosto sviedru dziedzerus. Līdz ar to svīšana nemazināsies, tomēr tiks kavēta baktēriju vairošanās un neradīsies nepatīkams aromāts.
Veikalos atrodami dabiska sastāva dezodoranti, kas satur augu izcelsmes alkoholu un ēteriskās eļļas, taču, pēc dermatoloģes pieredzes, tie nereti kairina pat vairāk nekā ķīmiski izstrādātās vielas, kuras rūpīgi pārbaudītas.
Nelāgas smakas nomākšanai un svaiguma sajūtas radīšanai reizēm iesaka paduses un pēdas ierīvēt ar citronu. Citronskābe maina ādas pH līmenī un neļauj vairoties nevēlamiem mikroorganismiem, taču tā var arī kairināt ādu.
Efektīvāk par antiperspirantiem, turklāt ilgstoši iedarbojas vienīgi botulīna toksīna injekcijas. Ir izpētīts, ka niecīga ievadītā toksīna deva veselībai nekaitē.